zole_1466

P. Lukšio gatvės vejas nušienavo talkininkai iš Šėtos.

Praėjusią savaitę kėdainiečiai tiesiog užvertė redakciją klausimais, kas atsitiko miesto vadovams, kad jie nesirūpina, jog būtų nušienauta žolė. Kai kuriose vietose ji taip užaugo, jog siekė juosmenį.

Nešienauta žolė užgožė visą miestą – ne tik atokius pakraščius, bet ir centrą.
Kai kuriose miesto gatvėse žmonės patys pradėjo šienauti vejas, nes vaizdas pasidarė ne tik negražus, bet ir nepatogus. „Nei vaikų į žaidimo aikšteles galime išvesti pažaisti, nes iki aikštelių nebegalime nueiti, nei skalbinių pasidžiauname ant džiovyklų, nei augintinių išvedame pasivaikščtioti, nes jie tiesiog susipainioja žolėse“, – guodėsi Žemaitės gatvės gyventoja Irena.
Sukvietė talkininkus
Tačiau praėjusį penktadienį situacija kiek pasikeitė. Po visą miestą pabiro šienpjoviai. Miesto seniūnas Alvydas Kleiva atsikvėpė, mat į talką atvažiavo beveik visų kaimiškųjų seniūnijų talkininkai. „Taip jau šįmet atsitiko, kad mes savo jėgomis nepajėgiame nušienauti žaliųjų plotų, o su įmone, kuri turi tai daryti nuolat kyla nesusipratimų. Teko pagalbos kreiptis į kaimiškąsias seniūnijas. Padėti sutiko visi seniūnai, išskyrus Surviliškio, mat ten šienpjoviai patys vos spėja šienauti šįmet labai gausiai ir sparčiai augančią žolę. Manau, kad per keletą dienų spėsime nušienauti daugumą žaliųjų plotų, likusiuosius tvarkysime savo jėgomis“, – sakė A. Kleiva.
Konfliktas su įmone
Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Romualdo Gailiūno, miesto pievelių šienavimo problemos ir rajono, ir miesto vadovams puikiai žinomos. Direktorius atvirai paaiškino susidariusią situaciją. Anot jo, pernai buvo paskelbtas konkursas įmonėms, kurios rūpinsis žolės pjovimu. Konkurse dalyvavo dvi įmonės, viena jų dėl nepilnai pateiktų dokumentų buvo eliminuota.
„Eliminuota buvo Kauno įmonė „Aplinkos darbai“. Ji apskundė konkursą, buvo į jį grąžinta ir paskelbta nugalėtoja“, – pasakojo R.Gailiūnas.
„Darbus kauniečiai pradėjo praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, o tada ir prasidėjo visos problemos. Nesutarėme dėl nustatytų plotų“, – sakė direktorius. Dalis žolės liko tiesiog nepjaunama.
Vietoj darbų – susirašinėjimas
Anot R. Gailiūno, įprasta būdavo kiekvieno mėnesio pabaigoje sudėlioti ateinančio mėnesio darbus, kur ką reikia šienauti mieste. „Dabar ta įmonė ėmė kabinėtis prie sutarties – kiekvieną mėnesį siunčiame jiems paštu arba faksu schemas ir darbų planą. Kažkada nepridėjome vieno dokumento, tai jie nieko ir nepjovė“, – apgailestavo R. Gailiūnas. Jo teigimu, dabar tiesiog vyksta susirašinėjimas su žolę Kėdainiuose turinčios šienauti įmonės teisininku, o ne atliekami konkretūs darbai.
„Labai gaila, kad dėl tokių nesusipratimų, kenčia miesto įvaizdis ir atsiranda nepatogumų žmonėms. Sutartis yra pasirašyta trejiems metams. Kol ji galioja, negalime skelbti naujų konkursų ir ieškoti naujų paslaugų tiekėjų. Tačiau jei taip bus ir toliau, matyt, rasime būdų, kaip priversti tuos, kam priklauso, atlikti būtinus darbus“, – įsitikinęs administracijos direktorius.

Žemaitės gatvę nuo peraugusios žolės vadavo truskaviškiai.

Žemaitės gatvę nuo peraugusios žolės vadavo truskaviškiai.

Daugelyje vietų peraugusi žolė tiesiog užgožė miestelėnų puoselėjamus gėlių darželius.

Daugelyje vietų peraugusi žolė tiesiog užgožė miestelėnų puoselėjamus gėlių darželius.

 

Vilija Mockuvienė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.