Kėdainiuose vyko penktasis lopšelių-darželių "Pasaka" suvažiavimas, kuriame apsilankė pedagogės iš visos Lietuvos.

Kėdainiuose vyko penktasis lopšelių-darželių „Pasaka” suvažiavimas, kuriame apsilankė pedagogės iš visos Lietuvos.

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko visuotinis lopšelių-darželių „Pasaka“ suvažiavimas. Jame iš viso dalyvavo 13 įstaigų, kurias atstovavo vadovės, auklėtojos, socialinės pedagogės, logopedės. Susirinkusios specialistės dalinosi gerąją patirtimi, kaip dirbti su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių.

„Susirinkome pasidalinti gerąja patirtimi – penkti metai Lietuvoje veikia „Pasakų“ vaikų lopšelių-darželių sambūris, tad šiais metais atėjo mūsų eilė rengti susitikimą“, – sakė Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ vadovė Audronė Rokienė.

Pasak pašnekovės, „Pasaka“ yra išskirtinė tuo, kad čia ugdomi vaikučiai su specialiais poreikiais. „Tokie mažyliai grupėse yra integruojami tarp sveikų vaikučių. Šiuo metu pas mus mokosi 63 specialiuosius poreikius turintys vaikai, 12 – iš jų turintys didelius poreikius. Džiugu, kad mūsų „Pasakoje“ su vaikais dirba darni ir stipri specialistų komanda: logopedai, psichologas, mokytojų padėjėjai, masažuotojas, kineziterapeutas. Malonu, kad turime net du gydytojus – oftamologą ir ortopedą – traumatologą. Be to, mūsų darželis veikia jau daugiau nei 30 metų, tad čia dirbantys darbuotojai yra profesionalūs ir kompetentingi“, – sakė įstaigos vadovė ir pridūrė, kad „Pasakoje“ mažyliams yra sudarytos visos sąlygos būti ugdomiems čia, todėl ir vykti niekur nereikia. „Labai norime padėkoti mūsų rajono savivaldybės vadovams, kad išlaiko specialistų etatus ir padeda vaikus integruoti“, – sakė pašnekovė.

Pedagogai dirba su vaikais, turinčiais regėjimo, kalbos, komunikacijos, judesio ir padėties, ir įvairiapusių raidos sutrikimų.

Gvildentos ir problemos

Susitikime ne tik dalintasi patirtimi, bet ir keltos problemos, ieškota jų sprendimo būdų. „Pasigendame artimesnio institucijų bendradarbiavimo, kad specialiųjų poreikių turintys vaikai galėtų dar labiau socializuotis. Taip pat viena didžiausių problemų – vaikučių tėvelių pasyvumas dėl bendradarbiavimo su darželio specialistais.

„Ne retas atvejis, kai tėvai nenori mums pasakyti tiesos, kad jų vaikas kiek kitoks. Šeimos auginančios neįgalų vaiką bijo išeiti iš savo aplinkos į viešumą, vaikams su negalia dažnokai skiriamas mokymas namuose, kadangi švietimo įstaigų aplinka nėra palanki ugdymuisi nei fizine nei psichologine prasme. Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams mokyklose trūksta tinkamai pritaikytų metodinių mokymo priemonių, įvairios medžiagos. Tai izoliuoja vaiką, stabdo jo socialinių įgūdžių raidą, apsunkina tokių žmonių išsimokslinimą. Pedagogai, dalis tėvų nenori, kad jų grupę, klasę lankytų vaikas, turintis labai didelių, didelių ar vidutinių specialiųjų ugdymosi poreikių. Pedagogams trūksta įgūdžių, kaip dirbti su specialiųjų poreikių vaikais. Esant tokiai situacijai, regėjimo ar klausos negalią turintys vaikai dažniausiai renkasi specializuotas mokyklas, kurios bent jau užtikrina išsilavinimo lygį. Teisės aktais turėtų būti įtvirtinta prievolė visus švietimo pastatus pritaikyti žmonėms su negalia (pvz. įrengiamas pandusas – liftui įrengti lėšų pritrūksta, nepritaikyta kita aplinka ir pan.), užtikrinama visiška specialiojo ugdymo paslaugų kokybė“, – sakė A. Rokienė.

Ji pabrėžė, kad tai didelė problema, dar reikia nemažai įdėti pastangų jos įveikimui, tačiau kartu pasidžiaugė, kad matomi nemaži poslinkiai į gerą.

Žavėjo stipri specialistų komanda

Susitikime dalyvavusi Vilkaviškio lopšelio-darželio „Pasaka“ vadovė Dainora Daniliauskienė neabejoja tokių susitikimų būtinybe. „Išsivežame ir patirties, ir žinių, tad tokie susitikimai išties yra naudingi mums visiems. Esu sužavėta jūsų, kėdainiečių, darželiu:tiek renovacija, tiek ir stipria specialistų komanda. Nuostabu, kad ji gali padėti vaikams. Mūsų įstaigoje irgi yra komanda, bet neturime gydytojų – mūsiškė truputį kuklesnė. Galima tik pagirti jūsų savivaldybę, kuri skiria tiek daug dėmesio specialiųjų poreikių turinčių vaikučių ugdymui“, – sakė iš Vilkaviškio atvykusi viešnia.

Panašios naujienos