KonsultacijaSekmadienį, rugsėjo 20 d., Kėdainiuose įsikurs nemokamų teisinių konsultacijų palapinė. Kėdainiečiai rūpimais teisiniais klausimais nuo 12 iki 16 val. bus konsultuojami prie J. Basanavičiaus g. 53 esančios parduotuvės „Maxima“. Vienadienės teisinės konsultacijos Lietuvos miestuose – projekto „Aš žinau savo teises“ dalis.

Kėdainiuose įsikuriančiame teisinių konsultacijų „biure“ teisininkai praktikai konsultuos įvairiais klausimais: kas gali suteikti teisinę pagalbą, kam pranešti apie pastebėtus pažeidimus, kaip ginti savo teises įvairiose situacijose. Į konsultaciją užsukę gyventojai turės galimybę užduoti individualius klausimus arba pagilinti žinias apie žmogaus teises, pavartyti teisinę literatūrą, pasimokyti naudotis internetinėmis teisės aktų paieškos bazėmis.

Projektu siekiama paskatinti Lietuvos gyventojus aktyviai domėtis savo teisėmis, kad iškilus konkrečiai problemai, jie žinotų, kaip elgtis ir kur ieškoti pagalbos. Mokėjimas spręsti įvairias problemas teisiniu būdu praverčia kiekvienam piliečiui, todėl konsultacijų metu stengiamasi apžvelgti kuo įvairesnius teisinius klausimus“, – sako LR teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Projektą „Aš žinau savo teises“ organizuoja LR teisingumo ministerija, siekdama kuo daugiau Lietuvos gyventojų supažindinti su jų teisėmis ir šalies teisinės sistemos pagrindais, taip pat suteikti gyventojams kasdienybėje praversiančių konkrečių teisinių žinių.

Projekto metu suplanuota aplankyti 15 Lietuvos miestų ir miestelių. Rugsėjį prasidėjęs projektas tęsis iki spalio pabaigos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.