Beveik visos miesto mokyklos yra uždarytos dėl karantino.

Beveik visos miesto mokyklos yra uždarytos dėl karantino.

Kėdainių rajono savivaldybėje savaitės pradžioje buvo paskelbta gripo epidemija. Atsižvelgiant į didelį sergamumą, didžioji dauguma Kėdainių miesto bei dalis rajono mokyklų šiuo metu yra uždarytos – jose paskelbtas karantinas.

Mokyklos ugdymo procesą gali nutraukti tada, kai sergančiųjų mokinių skaičius yra didesnis nei 20 proc.

Ketvirtadienio duomenimis, Kėdainių mieste buvo uždarytos Šviesiosios, „Atžalyno“ gimnazijos, „Ryto“ bei „Aušros“ progimnazijos, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras. Taip pat į pamokas neina J. Paukštelio progimnazijos žemesniųjų klasių mokiniai.

Pamokos laikinai sustabdytos ir rajono mokyklose – neveikia Akademijos bei Šėtos gimnazijos, Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinė mokykla, taip pat Labūnavos pagrindinė mokykla bei jos skyrius Pelėdnagiuose „Dobiliukas“, vaikai neina ir į Vilainių mokyklą-darželį „Obelėlė“.

Kada bus atnaujintas ugdymo procesas, pasakyti dar sudėtinga – visa tai priklausys nuo sergančiųjų vaikų skaičiaus konkrečioje mokykloje. Planuojama, kad mokyklos vėl dirbti pradės vasario 1-ąją arba vasario 6-ąją.

Serga ir patys mažiausieji, darželinio amžiaus vaikai. Pasak Kėdainių mokyklos-darželio „Vaikystė“ direktorės Zitos Petrokienės, pastebimas žymus lankančiųjų vaikų skaičiaus sumažėjimas, tačiau darželiai skelbti karantino ir stabdyti savo veiklos negalintys.

„Mūsų įstaiga privalo dirbti net ir tokiu atveju, jei į grupę ateina vienas ar du vaikai“, – pažymėjo ji ir pridūrė, kad nors darželis savo veiklos stabdyti negali, įstaigoje yra griežtai laikomąsi patvirtintų rekomendacijų bei režimo, kad užkrečiamosios ligos plistų kuo mažiau.

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sergamumo rodiklis pasiekė 155,82 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripas sudaro 12 proc. nuo bendro atvejų skaičiaus. Iš viso mūsų rajone buvo užregistruota 748 susirgimai ŪVKTI ir 90 gripo atvejų. Net 74,7 proc. susirgusiųjų sudaro vaikai iki 17 metų amžiaus.

Dėl stipriai išaugusio sergamumo gripu bei ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis ypatingai daug darbo turi ir medikai – pavyzdžiui, pastarosiomis dienomis vien Greitosios medicinos pagalbos medikams kone kas penktas iškvietimas yra dėl karščiavimo. Ligonių apgultis matoma ir rajono gydymo įstaigose.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.