Kėdainių Janinos Monkutės – Marks muziejuje – galerijoje atidaryta nauja stiklo menininkų Remigijaus Kriuko ir Indrės Stulgaitės – Kriukienės meninio stiklo kūrinių paroda „Stiklo poezija“. Joje lankytojų dėmesiui – naujausi ir geriausi pastarųjų metų šeimyninio dueto darbai. Išraiškingi ir unikalūs stiklo kūriniai yra pripažinti daugelyje užsienio šalių, tačiau Lietuvoje menininkų personalinė paroda eksponuojama vos antrą kartą. 

Parodos autoriai R. Kriukas ir I. Stulgaitė – Kriukienė (dešinėje) džiaugėsi personalinę darbų parodą pristatę Kėdainiuose. Centre – J. Monkutės – Marks muziejaus galerijos direktorė D. Minkevičienė – Jazdauskienė.

Parodos autoriai R. Kriukas ir I. Stulgaitė – Kriukienė (dešinėje) džiaugėsi personalinę darbų parodą pristatę Kėdainiuose. Centre – J. Monkutės – Marks muziejaus galerijos direktorė D. Minkevičienė – Jazdauskienė.

Šįkart aktyvaus muziejaus – galerijos kolektyvo dėka meninio stiklo dirbinių paroda surengta Kėdainiuose, J. Monkutės – Marks muziejaus erdvėse. Originalios stiklo skulptūros galerijos erdvėse yra apšviestos mistinėmis šviesomis – šie efektai sukuria ypatingas emocijas.
„Čia be galo gražu, šviesu, todėl tai ypač tinkama vieta mūsų stiklinių kūrinių eksponavimui. Erdvės, aplinka netrukdo mūsų poezijai, kurią sukuria šviesa ir stiklas“, – sakė I. Stulgaitė – Kriukienė. Atvykusia išskirtine ir nekasdiene paroda džiaugėsi ir muziejaus – galerijos direktorė Dalia Minkevičienė – Jazdauskienė, kėdainiečiams pavasarį pasitikti pasiūliusi šia nekasdiene paroda.

Nenori būti pamiršti Lietuvoje
Iki šiol kūriniai buvo rodyti daugelyje Europos šalių, taip pat ir JAV, tad autoriai juokauja, kad jie labiau žinomi ir yra garsesni užsienyje nei čia, savame krašte. Vien praėjusiais metais stiklioriai surengė septynias parodas užsienyje.
Lietuvoje jie tapo populiaresni tik pastaruoju metu, tačiau užsienyje jų kūriniai jau yra susižėrę nemažai apdovanojimų. Be to, praėjusiais metais menininkams suteiktas Rusijos menų akademijos garbės narių vardai.
Norėdami nebūti pamiršti Lietuvoje, menininkai pasiryžę kasmet čia surengti po parodą. Kėdainiuose surengtoji – pirmoji šiais metais.
„Šiemet nuo Kėdainių prasideda mūsų parodų ciklas. Iš karto po to ji keliauja į Rusiją, vėliau į Farerų salas. Parodų grafikas šiems metams jau sudarytas“, – tikino R. Kriukas.

Parodos dalyvius žavėjo menininkų stiklo kūriniai, kurie ne mažo dėmesio jau yra sulaukę užsienio šalyse.

Parodos dalyvius žavėjo menininkų stiklo kūriniai, kurie ne mažo dėmesio jau yra sulaukę užsienio šalyse.

Gamina Lietuvoje ir Čekijoje
Dauguma menininkų kūrinių gimsta R. Kriuko įsteigtoje meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Kita dalis kūrinių, pasižyminčių masyvumu, yra kuriami Čekijoje.
„Mūsų kūriniai yra gimę studijoje Panevėžyje. Kita dalis, didieji, yra kuriami Čekijoje. Kai kurie, nors kiek nusimanantys apie stiklo dirbinių gamybą, sako protu nesuvokiantys, kaip pavyksta išgauti tokias formas, kokias pavyksta išgauti mums“, – sako menininkas.
Menininkai turi savo mėgiamą kūrinių tematiką, kuri yra tapusi tarsi jų vizitine kortele. Pavyzdžiui, I. Stulgaitės – Kriukienės yra mėgstamas namų motyvas.
„Namas yra kiekvienos moters būsena, mat moteris laiko tris namų kampus. Namas – tai ir emocinė būsena. Manau, kiekvienas atrasit sau artimą namų dvasią“, – kalbėjo stiklo menininkė.
Jos vyro mėgiama kūrinių tema – laivai ir burės. „Kodėl būtent jie? Mes visi sėdime gyvenimo laive, plaukiame jame. Kiekvienas nusistato pats, su kuo nori keliauti šiam gyvenime. O burė – tai prasiblaškymas pasaulyje, egzistenciniame gyvenime. O štai mes abu plaukiame ta pačia gyvenimo kryptimi“, – apglėbdamas žmoną ir parodos autorę kalbėjo R. Kriukas.

I. Stulgaitės – Kriukienės mėgstamas kūrinių motyvas – namai: „Kiekvienas atrasite savo namų dvasią kūriniuose“, – įsitikinusi menininkė.

I. Stulgaitės – Kriukienės mėgstamas kūrinių motyvas – namai: „Kiekvienas atrasite savo namų dvasią kūriniuose“, – įsitikinusi menininkė.

Daug svečių ir gerbėjų
Parodos atidarymo vakarą kūrėjų pasveikinti susirinko ne tik būrys kėdainiečių, bet ir daug draugų bei menininkų darbų gerbėjų iš visos Lietuvos.
„Malonu, kad kėdainiečiai pamatys, kas yra stiklas. Mes džiaugiamės, kad galime čia jums pristatyti savo naujausią kūrybą. Keli eksponatai yra buvę ir tolimojoje Kinijoje, keli apskritai iki šiol dar nebuvo rodyti Lietuvoje“, – sakė R. Kriukas.
Menininkų darbų paroda J. Monkutės – Marks muziejuje veiks iki balandžio 12 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.