Praėjusį savaitgalį Kėdainių miestas šventė savo 645 metų gimtadienio šventę. Šią išskirtinę progą pažymėjo ne tik miestiečiai, dalyvaudami įvairiuose renginiuose, bet ir svečiai iš užsienio valstybių, su kuriais Kėdainių rajono savivaldybė yra pasirašiusi tarpusavio bendradarbiavimo sutartis. Kėdainiečius sveikino ir svečiai iš Lietuvos.

Miesto šventės metu Kėdainius aplankė daug užsienio svečių.

Šeštadienį, rugsėjo 9-ąją, Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius oficialiame priėmime savivaldybėje priėmė svečius ir jų sveikinimus, kaip ir įprasta, į gimtadienio šventę atvyko su dovanomis.
„Džiugu, kad miestai draugai, su kuriais esame pasirašę draugystės ir bendradarbiavimo sutartis, atvyko į mūsų visų šventę. Malonu, kad atvyko ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, Seimo nariai, kitų miestų savivaldybių atstovai“, – pažymėjo Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.
Kėdainių su gimtadienio švente atvyko pasveikinti kaimyninės Lenkijos Lobezo miesto meras Piotr Cvikla ir mero patarėjas Januš Skrobinski bei dar vieno miesto iš Lenkijos – Brodnicos – delegacija: švietimo skyriaus vedėja Ana Kupczyk ir kultūros namų direktorė Eva Dembek. Į Kėdainius atvyko ir Estijos respublikos Kothla-Jarvės miesto mero pavaduotoja Nina Aleksejeva ir šio miesto švietimo skyriaus specialistė Olga Solovačova, Melitopolio (Ukraina) miesto tarybos narys Serhii Bilovol ir Melitopolio miesto kultūros skyriaus vedėjas Michail Semikin bei Švedijos karalystės Svalovo komunos tarybos pirmininkas Karl Erik Krus ir pavaduotojas Christer Laurell.
„Atvažiuoti pas draugus ir su jais susitikti visada yra labai malonu. Jūsų miestas yra labai gražus, taip pat labai malonu būti kartu su Jumis Jūsų šventėje. Sveikinu Kėdainių miesto gyventojus ir perduodu geriausius linkėjimus nuo Lobezo miesto gyventojų“, – šiltus linkėjimus perdavė kaimyninės Lenkijos Lobezo miesto burmistras Piotr Cvikla.
Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su Vokietijos Zemerdos miestu (1989 m.), Švedijos Svaliovo komuna (1991 m.), Estijos Kohtla Jervės miestu (1994 m.), Lenkijos Kujavijos Pamario (Kujawsko-Pomorskie) vaivadija (1996 m.),  Lenkijos Brodnicos (Brodnica) miestu (1998 m.), Rusijos Federacijos miestu Rostovu Didžiuoju (1998 m.), Lenkijos Lobezo (Łobez) miestu (2002 m.), Baltarusijos Valkavisko miestu (2009 m.), Ukrainos Berezanės miestu (2009 m.), Ukrainos Zaporožės srities Melitopolio miestu (2012 m.). Šių miestų herbai puošia Kėdainių rajono savivaldybės kiemą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.