01744bKaip informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyrius, labai išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, todėl jau pasiektas epideminis lygis. Vadovaujantis šiais rodikliais, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis rajone skelbia gripo epidemiją.

Kėdainių rajone 3-ąją šių metų savaitę buvo stebimas ryškus sergamumo gripu padidėjimas, o sausio 16-22 dienomis Kėdainių rajone gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sergamumo rodiklis pasiekė 155,82 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripas sudaro 12 proc. nuo bendro atvejų skaičiaus. Praėjusią 2-ąją metų savaitę sergamumo rodiklis buvo 87,91 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Iš viso mūsų rajone buvo užregistruota 748 susirgimai ŪVKTI ir 90 gripo atvejų. Net 74,7 proc. susirgusiųjų sudaro vaikai iki 17 metų amžiaus. Lyginant sergamumo gripu rodiklius su 2-ąją šių metų savaite, gripo atvejų skaičius padidėjo net 40 proc.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Nors skiepai yra pati efektyviausia profilaktikos priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, tačiau nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių. Todėl rekomenduojama:

  • tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
  • gerai vėdinti patalpas;
  • susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
  • sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

Pajutus pirmuosius gripo simptomus rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Dažniausiai gydymui yra naudojami antivirusiniai vaistai, kurie gali padaryti lengvesnius ligos simptomus ir padėti greičiau pasveikti.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėjos Onos Šulcienės, ugdymo įstaigos savo veiklą gali sustabdyti, kai paskelbus gripo epidemiją, mokykloje gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis serga daugiau nei 20 proc. visų mokinių. Pasak pašnekovės, rekomenduojama pamokas stabdyti dviem savaitėms.

About The Author

Related Posts

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.