Praėjusį sekmadienį Kėdainiuose buvo susirinkę gražiausi šalies veisliniai šunys – čia vyko jau antroji Kėdainių kinologų klubo organizuota visų veislių šunų sertifikatinė paroda. Joje buvo registruoti net 600 šunų iš Lietuvos ir užsienio šalių. 

Eimantės augintinė Fraida tapo mažylių šuniukų čempione.

Eimantės augintinė Fraida tapo mažylių šuniukų čempione.

Parodos organizatoriai kėdainiečiai Gailutė ir Saulius Radzevičiai yra ir Kėdainių rajono šunų mylėtojus vienijančio „Kėdainių kinologų klubo“ įkūrėjai. „Mes, kaip organizatoriai, tikimės, kad įvedėme savo tradiciją – gražiausio Kėdainių kinologų klubo šuns rinkimus parodos metu. Pirmoji vieta atiteko dobermanų veislės kalytei Dalidai Juodajai Orchidėjai. Jos savininkė Sandra Šataitė. Antroji vieta atiteko valų korgių pembrukų veislės atstovei Lisutei Gyvatės Ašarai, trečioji – čiau čiau kalytei Fraidai Lietuvos liūtui, ketvirtoji – boseronų veislės patinui Momento Force, penktoji – borderkolių veislės patinui Infinity Dinamic Quest“, – kalbėjo G. Radzevičienė. Visų gražiausiu parodos šunimi tituluotas čiau čiau veislės atstovas Bingo Lietuvos liūtas.
Pasak pašnekovės, jie patys veisia boseronų ir Australų aviganių veislių šunis, todėl pagal taisykles negalėję savo augintinių registruoti parodoje. „Tačiau dalyvavo mūsų veisimo šunys, kuriuos turi nusipirkę kiti žmonės. Mūsų veisimo boseronų veislės šuo buvo pripažintas gražiausiu Kėdainių kinologų klubo šunimi“, – pasidžiaugė pašnekovė.

Savas kąsnis – per prastas
Puikiai šioje parodoje sekėsi Eimantės Kupčiūnaitės mylimai čiau čiau veislės kalytei Fraidai. Ši Lietuvos liūtė tapo savo grupės čempione. „Man šios veislės šunys patys geriausi ir gražiausi, tad ir pasirinkome būtent juos. Čiau čiau šunys turi savo charakterius, bet yra labai draugiški. Kai kas sako, kad jie lepūs, bet man jie nuostabiausi draugai. Šios veislės šunis auginame jau aštunti metai ir Fraida man – trečias šuo. Džiaugiuosi, kad jai puikiai sekasi parodose, iš kurių neretai grįžtame su medaliais“, – sakė Eimantė. Mergina atvira – auginti pa­rodose dalyvaujantį šunį didelė atsakomybė ir rūpesčiai. „Jei su šuniuku nori važinėti po parodas, tai tenka apsišarvuoti dviguba kantrybe. Pirmiausia šunį reikia išmokyti elgtis parodose. Be to, jis turi būti puikiai prižiūrėtas: vadinasi, jį tenka prausti tik kokybiškais šampūnais, kad kailis blizgėtų, maitinti tik visaverčiu maistu. Numesti kąsnelį nuo savo lėkštės ir taip palepinti šuniuką būtų daug pigiau ir paprasčiau, negu jį pradžiuginti tinkamu skanėstu. Tačiau mūsų šeima labai myli Fraidą ir jai nieko negaili“, – pasakojo šunų mylėtoja.

Gailutė Radzevičienė džiaugėsi parodoje sutikusi iš savo veislyno į kitus namus iškeliavusią boseronų veislės Momento Mistiką Herą.

Gailutė Radzevičienė džiaugėsi parodoje sutikusi iš savo veislyno į kitus namus iškeliavusią boseronų veislės Momento Mistiką Herą.

Šuns ir žmogaus dermė
Į Kėdainiuose surengtą šunų parodą atvykusi kaunietė Elmira Miniachanova jau penkiolika metų augina spanielius. Dabar jos didžiausias pasididžiavimas – Hellada Hill’s Turbo Lover, kuris jau tapo Baltijos šalių jaunimo čempionu. „Spanieliai nėra labai populiarūs šunys Lietuvoje, tačiau man jie itin mieli ir draugiški. Daugelis šių šunų vengia, nes jų priežiūrai reikia daug dėmesio. Tenka matyti, kad spanieliai būna per trumpai nukirpti, nes šeimininkai tingi dažnai šukuoti ilgus jų kailio plaukus. Esu įsitikinus, kad šunį privalu įsigyti pagal savo charakterį ir pomėgius. Šeimininkas ir jo augintinis turi būti tarsi nedaloma visuma. Man mano spanieliai yra neatsiejama gyvenimo dalis, tad aš jais labai didžiuojuosi, nesvarbu, ar jiems pavyksta gerai pasirodyti parodose, ar ne“, – sakė patyrusi šunų augintoja.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.