Rajono savivaldybės vadovai, seniūnai, socialiniai darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai skubėjo į susitikimą su Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) įgyvendinamo projekto „Atrask save“ pristatymą, kad sužinotų, kokios galimybės jauniems žmonėms atrasti savo vietą gyvenime.

„Mums rūpi rasti tuos jaunus žmones, kurie nieko neveikia ir padėti jiems įsilieti į visavertį gyvenimą“, - sakė G. Sabaliauskaitė.

„Mums rūpi rasti tuos jaunus žmones, kurie nieko neveikia ir padėti jiems įsilieti į visavertį gyvenimą“, – sakė G. Sabaliauskaitė.

Projekto „Atrask save“ vadovė Gintarė Sabaliauskaitė sakė, kad šios iniciatyvos tikslas – sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 15–29 metų jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokiai tikslinei grupei asmuo priklauso bei įvertinus asmens poreikius ir galimybes.

„Projekto dalyviams bus sudarytos sąlygos dalyvauti savanoriškoje veikloje ar integruotis į darbo rinką ar švietimo sistemą skatinančiose veiklose, kurios padės įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką. Motyvuotiems bedarbiams bus suteiktos galimybės integruotis į darbo rinką, suteikiant trūkstamus gebėjimus ir kompetencijas. Mums rūpi rasti tuos jaunus žmones, kurie nieko neveikia ir padėti jiems įsilieti į visavertį gyvenimą“, – sakė G. Sabaliauskaitė.

Projekto pristatyme dalyvavusi rajono vicemerė Olga Urbonienė ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis tiki, kad ši iniciatyva duos norimų rezultatų.

Projekto pristatyme dalyvavusi rajono vicemerė Olga Urbonienė ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis tiki, kad ši iniciatyva duos norimų rezultatų.

Kėdainiuose projektą įgyvendina du partneriai – Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus specialistai ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos atstovai. Pasak Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vyriausiosios specialistės Jurgitos Liutkevičienės, darbo biržoje yra registruoti 436 jauni žmonės, neturintys darbo. Maždaug pusė iš jų yra motyvuoti ir ieško darbo, o pusei visai nerūpi, kuo užsiimti. „Paprastai pas mus ateinantis jaunimas labiau ieško darbo negu galimybių pasitobulinti ar pakeisti kvalifikaciją. Įgyvendindami šį projektą mes bandysime padėti jaunimui įsilieti į darbo rinką. Kėdainiuose tikrai trūksta įvairių sričių specialistų. Manau, kad mes puikiai tarpininkausime tarp darbuotojų ieškančių darbdavių bei dirbti norinčio jaunimo“, – sakė J. Liutkevičienė.

Darbo biržoje yra registruoti 436 jauni Kėdainių rajono žmonės, neturintys darbo.

Darbo biržoje yra registruoti 436 jauni Kėdainių rajono žmonės, neturintys darbo.

Projekto pristatyme dalyvavusi Josvainių seniūnijos socialinė darbuotoja Virginija Cukanovienė teigė, kad jų seniūnijoje veltėdžių jaunuolių beveik nėra: „Mūsų seniūnijoje nėra piktybiškų veltėdžių. Paprastai jaunimas kažko siekia, mokosi, o jei mokytis nenori – važiuoja dirbti į užsienį. Kaimuose neretai susiduriame su kita problema – kaip įtraukti jaunus žmones į bendruomeninę veiklą. Dažniausiai bendruomenių gyvenime dalyvauja vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonės, o jaunimas lieka nuošalyje.“

Panašios naujienos