Džiugi naujiena visiems, turintiems ar dar tik planuojantiems įsigyti šunį – netrukus Kėdainiuose pradės veikti šunų dresavimo mokykla „Nuaras“, kurioje dirbs profesionalūs dresuotojai. Kinologas, gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas, dresūros mokyklos „Nuaras“ įkūrėjas, kinologijos instruktorius Vytautas Gustaitis jau netrukus visus keturkojus draugus turinčius kėdainiečius pakvies į dresūros kursus. 

Netrukus Kėdainiuose pradės veikti V. Gustaičio įkurta dresavimo mokykla „Nuaras“, į kurią jau dabar kviečiami visi šunų augintojai.

Netrukus Kėdainiuose pradės veikti V. Gustaičio įkurta dresavimo mokykla „Nuaras“, į kurią jau dabar kviečiami visi šunų augintojai.

Kaune įsikūrusioje šunų dresavimo mokykloje dirba specialistai, turintys ilgametę šunų dresavimo patirtį, kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus, daug kartų stažavęsi užsienyje, dalyvavę įvairaus lygio varžybose. „Kėdainiuose kurti dresavimo mokyklą mus pakvietė vienas vietinis gyventojas, kuris neseniai iš „Baltijos kinologijos centro“ įsigijo belgų aviganių veislės šuniuką. Jis ir pažadėjo suburti bendraminčių grupę, kuri taip pat norės dresuoti savo šuniukus“, – atėjimo į Kėdainius aplinkybes pristatė V. Gustaitis. Pasak profesionalaus dresuotojo, užsiėmimų metu šuniukai bus mokomi bendro paklusimo, gero elgesio manierų namuose bei viešose vietose. Dėl dresavimo pratybų gali kreiptis visų šunų veislių savininkai. Atskiras dėmesys bus skirtas ir darbinių šunų veislėms. „Apsauginių veislių šuniukus mokysime apginti savo šeimininką, jo turtą – namus, automobilį ir pan. Taip pat mokysime ir dingusių, pasiklydusių žmonių paieškos“, – sakė kinologas. Šunys ne tik bus ruošiami fiziškai – jie bus ruošiami dalyvauti grožio konkursuose „Jaunasis vedlys“.

Šunis lavinti būtina
Jau 25 metus su šunimis dirbantis kinologas įsitikinęs – kiekvienas šuo privalo būti dresuojamas. „Yra du etapai: 1 – įsigyti šunį; 2 – dresuoti šunį. Jeigu nebus antrojo etapo, neturi būti ir pirmojo. Visų veislių šunis būtina lavinti, nes priešingu atveju susikalbėti su keturkoju būna labai sudėtinga“, – teigia jis. Šuniukas pradedamas dresuoti jau nuo 4 mėnesių amžiaus: šis amžius yra palankiausias dresavimui, nes gyvūnas tam yra imliausias.
„Šunų dresavimo instruktoriai visuomet gali padėti žmonėms išmokyti savo augintinius, tačiau yra būtina sąlyga vesti šunis į pratybų vietą ir dirbti su jais. Pradėti dresuoti šunį yra nevėlu ir 5 metų amžiaus, tačiau tai reikalauja žymiai daugiau pastangų iš paties šuns savininko ar vedlio“, – akcentuoja vyr. instruktorius.

Dresuoti galima bet kokių veislių šunis.

Dresuoti galima bet kokių veislių šunis.

Numatoma, kad šunų treniruotės vyks reguliariai, du kartus per savaitę. Bus galimybė lankyti užsiėmimus pačiam šuns savininkui, tačiau jei žmogus neturės laiko dirbti su savo šunimi, augintinį galės paruošti ir profesionalus instruktorius.
„Užsiėmimų vieta dar yra tikslinama, tačiau visą informaciją galima gauti paskambinus telefonu +370 68644828. Išsamią informaciją galima gauti ir elektroniniais adresais: www.animal.lt; www.biatlon.lt; www.k-9.lt“, – nedelsti kviečia V. Gustaitis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.