Kėdainių rajono savivaldybėje vyko neeilinis renginys, į išvažiuojamąjį posėdį rinkosi Kauno regiono plėtros taryba. Posėdžio metu aptarti esminiai 2018 metų darbai, kalbėta apie ateities veiklas. Pranešimą apie regioninės politikos įgyvendinimo tobulinimą skaitė regionų politikos klausimus kuruojantis Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius, šios ministerijos Kauno apskrities skyriaus darbuotojai.

Siekia keisti požiūrį į regionus

„Kokie projektai buvo įgyvendinti, sekėsi geriau padaryti, kur atsiliekame. Projektai vykdomi, suplanuoti bei įgyvendinami, galėčiau pasidžiaugti, kad į priekį pasistūmėję esame visai nemažai, o savivaldybės įgyvendina tai, kas yra numatyta“, – prieš posėdį kalbėjo Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė, Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Kaip vieną pagrindinių problemų N. Dirginčienė įvardino, jos nuomone, ydingą regioninių projektų finansavimo tvarką, kuomet lėšos savivaldybėms nuleidžiamos „iš viršaus“, skiriamos ministerijų.

„Tuomet turėdavome galvoti, ką gi už šiuos pinigėlius mes galime įgyvendinti. Čia – didžiulė problema. Manau, kad pasikeitus požiūriui į regionų politiką, į regionus, šitas dalykas turėtų keistis“, – akcentavo N. Dirginčienė.

Regiono plėtros tarybos vadovė atkreipė dėmesį, jog tikslingiau būtų orientuotis į „jungtinius“ investicinius projektus, kurie būtų naudingi ne vienam, bet keliems regionams. O tai galbūt galėtų būti ne atskiros, bet jungtinės, kelių savivaldybių laisvosios ekonominės zonos ir pan.

„Iš tiesų turime daug klausimų, kuriuos ateityje tikrai reikės spręsti“, – sakė N. Dirginčienė.

Reformos idėją remia ir savivaldybės meras

Idėjai, jog ateityje pačios savivaldybės turėtų formuoti poreikius, išsakyti, ko joms labiausiai reikia, pritarė ir posėdyje dalyvavęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Jis teigė pritariantis iniciatyvai iš esmės keisti projektų finansavimo tvarką, kad poreikiai būtų formuojami vietoje, savivaldybėse, svarstomi regioniniu mastu, o galiausiai skiriamas vienoks ar kitoks finansavimas iš centrinio valdžios aparato.

„Nes ir šiandien išgirstu kėdainiečių pastebėjimų, jog vieną objektą pastatėte, o kažko kito, kokios nors gatvės netvarkėte. Tai ir yra bėda, jog būdavo nurodoma, ką galite, o ko negalite daryti. Nenorite – nereikia, negausite visiškai pinigėlių“, – svarstė Kėdainių rajono savivaldybės vadovas.

Konstatavęs, kad iki šiol regionų politikai buvo tarsi pastatomi prieš faktą, ministerijose priimtus sprendimus, S. Grinkevičius pasidžiaugė, jog vidaus reikalų viceministras T. Tamulevičius pritaria iniciatyvai keisti šią sistemą.

„Todėl tikiu, jog kitame laikotarpyje, kai planuosime darbus, visa tai bus arčiau mūsų krašto, mūsų rajono žmonių lūkesčių“, – vylėsi S. Grinkevičius.

Viltis sieja su finansavimo pakeitimu

Kėdainių rajono vadovas minėjo, jog tai, kas yra įgyvendinta šiuo metu – tik trečdalis viso plano, o dar neatliktus darbus teks įgyvendinti per artimiausius kelis metus.

„O tai, kas padaryta – Kėdainių žmonės mato ir žino. Tai pėsčiųjų tiltas per Nevėžio upę, tiltukas per Smilgos upelį, po rekonstrukcijos atidarytas Vytauto parkas, matosi pirmieji vasaros aktyvios poilsio zonos, maudymvietės Skongalio gatvės prieigose kontūrai. Taip pat kai kurios mūsų mokyklos, sutvarkyti šaligatviai, automobilių stovėjimo aikštelės prie Muzikos mokyklos bei bibliotekos, su didele savivaldybės investicija sutvarkyta stovėjimo aikštelė prie ligoninės. Taigi, darbų padaryta iš tiesų daug, tačiau nemažai iššūkių laukia ir ateityje“, – minėjo rajono meras S. Grinkevičius.

Pagrindiniais ateities projektais savivaldybės meras įvardino miesto parko rekonstrukciją, kvartalinę daugiabučių namų renovaciją, jų kiemų, privažiavimų sutvarkymą bei laisvalaikio infrastruktūros, žaidimo ir poilsio aikštelių įrengimą.

„Neabejoju, kad visa tai duos tikrai didelį kokybinį šuolį. Taip pat tikiuosi, kad kitais metais susirinkusi naujos sudėties regiono plėtros taryba pati spręs, ką reikia padaryti, kad čia visiems būtų geriau gyventi“, – reziumavo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Kėdainiai auga akyse

Jonavos rajono meras Eugenijus Sabutis.

Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje dalyvavęs Jonavos rajono meras Eugenijus Sabutis sakė kartu su šeima reguliariai užsukantis į Kėdainius.

„Atvykstame vasarą, kai būna gražu, ypač patinka pasižiūrėti jūsų senamiestį. Iš tiesų Kėdainiai – puikus miestas“, – sakė kaimyninės Jonavos rajono savivaldybės vadovas.
E. Sabutis atkreipė dėmesį, jog Kėdainiuose šiuo metu įgyvendinama nemažai su senamiesčiu susijusių projektų.

„Aš matau, kad jūs pozicionuojate save kaip turistinį miestą. Nors turime labai daug pramonės, tačiau turizmo prasme esate labai pranašūs, nes turite vieną puikiausių šalyje senamiesčių. Vienas tokių projektų, kuris ne tik jums, bet ir mums įdomus, tai naujasis pėsčiųjų tiltas. Jis labai įspūdingas, labai smagus“, – sakė Jonavos rajono meras E. Sabutis.

Svečias sakė linkintis, kad visi atvyktų į Kėdainius, apsilankytų senamiestyje bei pabūtų ant naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį.

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus naująjį pėsčiųjų tiltą taip pat vadino vienu ryškiausių dabartinio laikmečio Kėdainių simbolių.

„Jis iš tiesų įspūdingas, atvykstant į Kėdainius iš karto patraukia dėmesį. Tai statinys, kuris ir labai gražiai atrodo, ir labai tinka miestui. Žinau, kad ir parką susitvarkėte, tad tvarkosi ne tik Kaunas, bet ir kiti miestai bei miesteliai tvarkosi ne ką mažiau. Gal net ir daugiau“, – įspūdžiais dalinosi Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovas V. Tomkus.

 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.