Šią savaitę ne vienas akylesnis miestelėnas, aplankęs Nevėžio pakrantę senamiestyje, pastebėjo mūsų kraštui nebūdingą paukštį. Aplinkosaugininkas Alfonsas Čeida sakė, kad netikėtai į miestą užklydo didysis baltasis garnys.

Didysis baltasis garnys net kelias dienas gyveno Nevėžio pakrantėje.

Didysis baltasis garnys net kelias dienas gyveno Nevėžio pakrantėje.

„Didįjį baltąjį garnį esu ne kartą matęs rajono tvenkinių pakrantėse, o mieste jį pamatyti – naujiena. Paprastai šie paukščiai dažniau sutinkami pietinėje Lietuvoje prie žuvingų vandens telkinių. Matyt, paukštis susiruošė į kokį žygį ir trumpam stabtelėjo mūsų mieste“, – paklaustas apie ne kasdien mieste matomą paukštį sakė A. Čeida.

Ornitologų teigimu, didysis baltasis garnys – bailus ir atsargus paukštis. Panašaus dydžio kaip pilkasis garnys ir pastebimai mažesnis už baltąjį gandrą. Visas baltas. Pakaušio ir pagurklio plunksnos truputį pailgėjusios. Vasarą nugaros plunksnos būna puošnios su plačiomis vėtyklėmis ir ilgesnės už uodegą. Snapas juodas, tik pagrindas geltonas. Maitinasi atvirose vietovėse, kad iš tolo galėtų paste­bėti priešą.

Ornitologų teigimu, didysis baltasis garnys - bailus ir atsargus paukštis.

Ornitologų teigimu, didysis baltasis garnys – bailus ir atsargus paukštis.

Pabaidytas paukštis stipriai mojuodamas sparnais staigiai kyla aukš­tyn. Skrendančiam būdingos juodos, ilgos ištiestos kojos. Kaip ir dauguma garnių, kaklą laiko „S“ raidės forma. Minta daugiausia žuvimis, varliagyviais, vabzdžiais bei jų lervomis, be to, įvairiais vandens bestuburiais, kartais ropliais, smulkiais žinduoliais, augalais.

Panašios naujienos