Šeštadienį, Joninių išvakarėse, šventiniame ruošos sūkuryje sukosi ne tik Jonai ir Janinos, bet ir tie, kurie varduvininkams organizavo šventę. Kėdainių centrinėje turgavietėje tarp kėdainiečių pirkėjų, daugelio nuostabai, buvo pastebėtas ir vienas žinomiausių Lietuvos žmonių, stilistas, puikiai žinomas floristikos dizaineris – Mantas Petruškevičius.

Svečias dairėsi į šviežutėles daržoves, salotas bei kitus žalumynus, o radęs tinkamų, pinigų neskaičiavo. Tad pastebėjus netikėtą Kėdainių turgavietės pirkėją iš karto paklausėme, kur Kėdainių augintojų daržoves jis ketinantis panaudoti.

Mielai sutikęs pabendrauti žinomas floristas sakė, kad važiuodamas iš Vilniaus jis specialiai užsuko į Kėdainių turgavietę apsipirkti įvairių žolynų, mat turi užduotį dekoruoti Joninių šventę talentingiausiam ir žymiausiam Lietuvos krepšininkui Jonui, t. y., Jonui Valančiūnui, jo sodyboje Labanoro girioje. Pasak floristo, J. Valančiūnas mėgstantis natūralumą, todėl Joninių dekoracijoms puikiai tiks ir kvepiančios vaistažolės, kurių ryšelius visus nupirkęs iš senolės, ir serbentų kekės, kitos uogos, žirniai, krapai, svogūnų galvutės su laiškais, burokėliai su stiebeliais, morkos, įvairios salotos.

,,Ir stalui tiks papuošti, ir, aišku, paragauti. Matau, kad daržovės šviežios, natūraliai augintos, o kainos tikrai nesikandžioja“, – nesiderėdamas su Kėdainių krašto prekeiviais plačiai šypsodamasis kalbėjo M. Petruškevičius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.