Praėjusią savaitę mūsų mieste vyko nacionalinis Lietuvos moksleivių sąjungos Vasaros forumas „Nesvarbu, kas esi – svarbu, kuo nori būti“, kuriame dalyvavo moksleiviai iš trisdešimt dviejų savivaldybių. Šiais mokslo metais Kėdainių rajono mokinių taryba buvo be galo stiprus, Lietuvos moksleivių interesams atstovaujančios, daugiau nei 500 savivaldų vienijančios organizacijos padalinys, kuris ėmėsi atsakingo ir respublikinio renginio organizavimo Kėdainiuose.


Organizavo įvairias veiklas

Moksleiviai suvažiavo iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Kėdainiuose apsilankė moksleiviai iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Panevėžio, Mažeikių, Molėtų, Plungės, Šiaulių, Utenos, Marijampolės, Alytaus bei dar daug kitų. Sukorę daug kilometrų jaunieji aktyvistai sakė esą nesigailintis, kad atvyko į Kėdainius ir artimai susipažino tiek su Kėdainių rajono mokinių taryba, tiek su Kėdainių miestu.

Pasak Karolinos Pralgauskytės, nacionalinio renginio organizavimas jai suteikė daug patirties. Mergina didžiuojasi savo komanda ir nuoširdžiai dėkoja už visapusišką pagalbą.


Kėdainių rajono mokinių taryba forumo dalyvius džiugino produktyvia programa. Visas penkias dienas moksleiviai klausėsi įvairių pranešimų apie emocinį intelektą, kritinį mąstymą, svajonių siekimą, sėkmę, taip pat itin atsakingai laiką leido darbo grupėse, ieškojo moksleiviams aktualių problemų sprendimo būdų, vienos iš darbo grupių metu simuliavo padalinio veiklą – rašė veiklos planą, projektą, poziciją, informacija dalinosi socialiniuose tinkluose ir pačioje pabaigoje organizavo renginį.


Po darbų – orientacinės Kėdainiuose

Po aktyvios dienos dalyviai laiką leisdavo linksmiau – Kėdainių rajono mokinių komanda buvo sukūrusi simuliaciją, paremtą filmo „Divergentė“ motyvais, suorganizavusi orientacines žaidynes ir paruošusi kitų įvairių žygių. Be to, paskutinę forumo dieną svečiai dalyvavo ekskursijoje po Kėdainių senamiestį, kurios metu susipažino su mūsų miesto istorija.

Forumo dalyviai bei svečiai džiaugėsi produktyviomis, naudingomis ir linksmomis penkiomis dienomis, kurias Kėdainių rajono mokinių taryba organizavo labai atsakingai, apgalvodami kiekvieną renginio detalę.

Organizuoti nebuvo lengva

Paklausta, ar buvo sunku organizuoti tokio masto renginį Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė atsakė: „Forumo organizavimas reikalavo labai daug pastangų. Jau vasario mėnesį teko kandidatuoti dėl šio renginio organizavimo. Tad vasario pradžioje ruošiau prezentaciją ir žiemos forumo metu prieš trisdešimt vieną valdybos narį (valdybos narys – padalinio pirmininkas) užtikrintai sakiau, jog mano komanda gali suorganizuoti tokio lygio renginį“.


„Žinoma, valdybos nariai patikėjo ir nuo kovo pradžios kartu su komanda pradėjome dirbti labai intensyviai. Buvo sunku ir keista, nes prieš kiekvieną susirinkimą stengdavausi susidėlioti prioritetus ir atsakingai pagalvodavau apie susirinkimo darbotvarkę. Kadangi mokslo metų eigoje mums svarbiausia yra ryšys su Kėdainių mokinių savivaldomis, norėdavau nepamiršti ir jų, tačiau visada galvodavau ir apie Vasaros forumą, kuris reikalavo daug įdarbio“.

Pasak Karolinos Pralgauskytės, nacionalinio renginio organizavimas jai suteikė be galo daug patirties. Mergina didžiuojasi savo komanda, kuri nuoširdžiai dirbo ir stengėsi, jog visi forumo dalyviai būtų laimingi bei viskas būtų iki galo išpildyta.

„Geriausias įvertinimas organizatoriams yra laimingi ir besišypsantis dalyviai, tačiau mums pavyko dar daugiau – paskutinę forumo dieną dalyviai net verkė iš liūdesio, nes tos penkios dienos prabėgo žaibišku greičiu“, – sakė Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė K. Pralgauskytė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.