Ne gana to, kad Kėdainių rajono gyventojams įkainis už komunalinių atliekų išvežimą yra vienas mažiausių šalyje, čia baigiama diegti pati moderniausia atliekų surinkimo ir atsiskaitymų valdymo informacinė sistema, kurios dėka ne tik bus paprastesnis visų reikiamų duomenų administravimas, bet svarbiausia – gyventojai tiksliai žinos, už kokį kiekį išvežtų atliekų moka.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžė, kad naujoji sistema suteiks gyventojams daugiau aiškumo, už kokias tiksliai paslaugas jie privalo mokėti.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžia, kad dalis rajono gyventojų jau šią savaitę gavo atsiskaitymo lapelius už ankstesnių laikotarpių komunalinių atliekų išvežimą, o likusiuosius atsiskaitymo lapeliai pasieks ateinančios savaitės pradžioje.

„Diegiant naują sistemą reikėjo apdoroti be galo daug duomenų, todėl šis procesas kiek užtruko. Tačiau džiaugiamės, kad galiausiai naujoji sistema funkcionuoja puikiai, tad gyventojai jau galės atsiskaityti už suteiktas komunalinių atliekų išvežimo paslaugas“, – pabrėžė savivaldybės administracijos vadovas.

Daugybė privalumų

Tiesa, nepaisant iškilusių sunkumų diegiant naująją sistemą, jos teikiamą naudą netrukus bus galima pajusti. Naujoji atliekų surinkimo ir atsiskaitymų valdymo informacinė sistema yra skirta registruoti, saugoti, analizuoti, apskaičiuoti ir valdyti teikiamų paslaugų informaciją, išrašyti sąskaitas mokėtojams už suteiktas paslaugas pagal darbų įvykdymo faktą ar pagal tarifus, sekti atsiskaitymus už suteiktas paslaugas, valdyti įsiskolinimus bei permokas.

„Įdiegus šią sistemą taps paprastesnis duomenų administravimas, o šiam darbui pakaks dviejų žmonių, kai dirbant pagal ankstesnę sistemą duomenis administruodavo net vienuolika specialistų“, – teigė O. Kačiulis.

Žinos, už ką moka

Tačiau didžiausią naujosios sistemos naudą pajus Kėdainių rajono gyventojai. Ji bus susieta su atliekas surenkančios ir vežančios bendrovės „Skongalis“ naudojama atliekų surinkimo, monitoringo ir logistikos informacine sistema.

„Iki kitų metų pradžios į kiekvieną atliekų surinkimo konteinerį bus įdiegta sistema (vadinamieji čipai), kurie suteiks galimybę registruoti pagrindines konteinerių charakteristikas: suteiktų įvairių rūšių paslaugų kiekį, konteinerių pakėlimų duomenis,vykdyti komunalinių atliekų išvežimo paslaugų teikimo kontrolę“, – teigė savivaldybės administracijos vadovas.

O baigus sistemų sujungimo darbus ateityje bus galima sudaryta galimybė kintamąją rinkliavos dalį skaičiuoti pagal faktinį atliekų susikaupimą ar konteinerių pakėlimo dažnį.

„Tad rajono gyventojai tiksliai žinos, už kokią tiksliai jiems suteiktą paslaugą moka“, – pabrėžė O. Kačiulis.

Dar daugiau privalumų

Įdiegus naująją sistemą gyventojai pajus ir dar daugiau jos privalumų. Jau yra sukurtas rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir išvežimą savitarnos svetainės internete modulis, kurio pagalba gyventojai galės prisijungti prie atliekų surinkimo ir atsiskaitymų valdymo informacinės sistemos.

Joje bus galima peržiūrėti sąskaitų istoriją, jiems suformuotas sąskaitas bei jas atsispausdinti. Taip pat bus galimybė gauti arba elektroninę sąskaitą, arba jos popierinį variantą.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. as

    Viskas skamba puikiai…. Bet gal galima Chemikų g. žaidimų aikštelėje pastatyti didesnes šiukšlių dėžes atba jas dažniau ištuštinti??? ir gal galima butų pastatyti kokį stambiagabaričių atliekų surinkimo konteinerį prie chemikų 3 namo, tiems kurie kažkodėl nesugeba tinkamai atsikratyti baldais ir statybinėm atliekom, bent nebutų NUOLAT prikrauti kalnai. Tas pats prie Žilvičio darželio, nuolat šiukšlynas! tada bent naudos būtų, o iš tos jūsų sistemos… nei kas svers mano šiukšles nei kam idomu…

    Atsakyti
  2. Alma

    Tikėkimės, kad įdiegus naują sistemą konteineriai, skirti popieriui ir plastmasei,dažnai kaip dabar, ištisas dienas nebestovės prikimšti taip, kad atnešus atliekas tenka iš jėgos grūsti jas į konteinerio vidų. Arba , blogiausiu atveju, padėti šalia konteinerio.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.