Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius priėmė mūsų krašte apsilankiusią švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, su kuria aptarė gausybę opių švietimo srities klausimų. Vienas jų – Akademijos gimnazijos priestato statyboms užbaigti reikalingos lėšos, kurių, vos prasidėjus metams, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nusprendė nebeskirti.

Kėdainių rajono vadovas S. Grinkevičius apgailestavo dėl tokios ŠMM pozicijos, mat visus darbus buvo planuojama užbaigti iki šių metų rugsėjo 1-osios.

Švietimo ir mokslo ministerija šiais metais nusprendė neskirti lėšų Akademijos gimnazijos priestato įrengimo darbams.

„Šiandien situacija yra tokia, kad galutiniam Akademijos gimnazijos priestato įrengimo etapui užbaigti reikia virš 200 tūkstančių eurų, tačiau reikalingų lėšų ministerija nusprendė nebeskirti. Tikrai gaila dėl tokios pozicijos, nes praėjusiais metais padarius didžiąją dalį darbų, šios gimnazijos bendruomenė tikėjosi ateinančiais mokslo metais jau pradėti dirbti naujame priestate. O dabar, deja, iš ministrės išgirdome tik pažadą, kad lėšos šio objekto įrengimo darbams užbaigti galbūt bus skirtos tik 2019 metais“, – dėl tokios Švietimo ir mokslo ministerijos pozicijos apgailestavo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Tuo tarpu švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė net negalėjo tiksliai pasakyti, kodėl buvo nuspręsta neskirti lėšų paskutiniam Akademijos gimnazijos priestato statybų etapui.

Praėjusiais metais Akademijos gimnazijos priestato statyboms tęsti buvo skirta 490 000 eurų. Už šią sumą atlikta gausybė vidaus darbų: pabaigti betonavimo,tinkavimo ir dažymo darbai, sumontuotos palangės, paklota grindų danga. Taip pat dar praėjusią vasarą buvo įrengta elektros instaliacija.

Naujame priestate, kai galutinai bus užbaigti visi statybų darbai, įsikurs aktų salė, rūbinė – patalpos, kurių šiuo metu gimnazijai trūksta. Taip pat vienoje vietoje galės mokytis visi gimnazijos ir jos skyrių pradinukai. Skyriuose, pradėjus veikti priestatui, bus ruošiami tik priešmokyklinukai. Priestate pradinukų lauks naujos, modernios, erdvios patalpos. Ten įsikurs ir antrasis informatikos kabinetas, metodinis mokytojų kabinetas, taip pat logopedas, psichologas, specialusis pedagogas, socialiniai pedagogai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.