Kėdainių rajono savivaldybėje meras Saulius Grinkevičius priėmė Rumunijos ambasadorių Dan Adrian Balanescu ir jį lydėjusią Lie­tuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“  pirmininkę Lučiją Bartkienę bei vertėją-asistentę Eglę Kirilauskaitę. Oficialaus vizito metu buvo  kalbėta apie Kėdainių ir vieno iš Rumunijos miestų bendradarbiavimo galimybes švietimo, kultūros, sporto ir ekonominėse srityse.

Susitikime taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė.

Priėmimo metu meras S. Grinkevičius svečiams papasakojo apie mūsų rajono ekonominę, švietimo ir kultūros situaciją, pristatė ateities planus ir atsakė į svečių klausimus.
Rumunijos ambasadorius D. Adrian Balanescu apžvelgė savo šalies ekonominę padėtį ir pramonės vystymąsi, pristatė švietimo ir medicinos aktualijas,  taip pat išreiškė pageidavimą ieškoti galimybių, kad Kėdainiai ir vienas iš panašaus dydžio jo šalies miestų pasirašytų dvišalio bendradarbiavimo sutartį.

Rajono vadovas S. Grinkevičius sutiko, kad būtina megzti naujus ryšius su kitomis užsienio savivaldybėmis.

„Džiugu, kad Rumunijos ambasadorius D. Adrian Balanescu atvyko į Kėdainius ir susipažino su mūsų miestu bei rajonu. Aptarėme bendradarbiavimo galimybes su viena iš Rumunijos savivaldybių. Tikiuosi, kad svečiai liko sužavėti mūsų turtinga krašto istorija. Įdomu tai, jog radome bendrų istorinių panašumų tarp Kėdainių ir Rumunijos“, – pažymėjo rajono vadovas S. Grinkevičius.

Rumunijos ambasadorius D. Adrian Balanescu teigė, kad labai norėjo aplankyti Kėdainius, nes buvo girdėjęs, jog tai vienas iš gražiausių Lietuvos miestų.
„Džiugu, kad susitikimo metu radome daug bendradarbiavimo sąlyčio taškų ir galimybių su Kėdainiais – ekonominėje, socialinėje ir kultūrinėje srityse“, – sakė D. Adrian Balanescu.
Po priėmimo savivaldybėje Rumunijos ambasadorius su delegacija taip pat lankėsi Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, susitiko su gimnazijos bendruomene. Apžiūrėjo Kėdainių senamiestį, kur vyko ekskursija. Taip pat susitiko su AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ atstovais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.