Liepos 11 d., šeštadienį, 16 val. Kėdainių daugiakultūriame centre – tarptautinis šiuolaikinės akademinės muzikos koncertas. Jame pasirodys ne tik garsūs atlikėjai iš Lietuvos, bet ir tolimosios Islandijos.

Kėdainiečiai turi puikią galimybę liepos 11-ąją pasiklausyti unikalaus šiuolaikinės akademinės muzikos koncerto.

Kėdainiečiai turi puikią galimybę liepos 11-ąją pasiklausyti unikalaus šiuolaikinės akademinės muzikos koncerto.

Projekto rengėjai VšĮ „Kintai Arts“ šiais metais vykdo tarptautinį muzikinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“, kurį finansuoja Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.
Šis muzikinis projektas yra skirtas dviejų valstybių – Lietuvos ir Islandijos kultūriniam dialogui atnaujinti. Lygiai prieš 25 metus dvi tolimas valstybes – Lietuvą ir Islandiją – suvienijo reikšmingas istorinis įvykis. Islandija tapo pirmąja šalimi, pripažinusia mūsų valstybės nepriklausomybę. Paminėti šią sukaktį bei pasiklausyti atlikėjų iš Lietuvos ir Islandijos projekto organizatoriai pakvies visus žmones, dėmesį skirdami ir socialinės rizikos grupėms.
Tarptautinio projekto dalyviai – jauni ir profesionalūs atlikėjai: puikiai lietuvių publikai žinomas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, kuriame groja ir kėdainietis violončelininkas Deividas Dumčius, bei svečiai iš tolimosios Islandijos – stygininkų kvartetas „Skark“. Pastarojo kolektyvo branduolį sudaro keturi profesionalūs atlikėjai. Jo nariai ne tik groja, bet ir kuria muziką. Kvartetas „Skark“ aktyviai dalyvauja įvairiuose meniniuose ir socialiniuose projektuose, bendradarbiauja su skirtingų sričių menininkais.
Orkestro NIKO pasirodymai pasižymi netradiciniais konceptualiais sprendimais, vizualumu bei subtilia choreografija. Šiais metais kolektyvas debiutavo prestižinėje Gewandhaus koncertų salėje Leipcige, kur kartu su MDR orkestru atliko kompozitoriaus Gedimino Gelgoto simfoniją „Extracultural“. Abiejų kolektyvų – orkestro NIKO ir kvarteto „Skark“ – repertuare vyrauja šiuolaikinė minimalistinė, XX–XXI a. užsienio kompozitorių muzika bei pačių muzikantų sukurti opusai.
Koncertų metu Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir kvartetas „Skark“ atliks bendrą muzikinę programą, kurioje skambės ne tik šiuolaikinė muzika, bet ir XIX a. Kėdainiuose gyvenusio žydų kompozitoriaus Wolfo Ebanno kūriniai bei senoji islandų muzika.
Renginys – nemokamas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.