Praėjusios savaitės ketvirtadienį Kėdainių mieste fiksuota padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore. Šiam reiškiniui didžiausią įtaką darė vyraujančios nepalankios oro sąlygos teršalams skaidytis. Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis oro užterštumas liks aukštas.

Pasak Agnės Širkienės, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyriaus vyr. specialistės, iki šiol paskutinį kartą kietųjų dalelių koncentracijos ore viršijimas fiksuotas gegužės 10 d., o iš viso šių metų laikotarpyje jau buvo 21 diena (sausio, vasario, kovo, balandžio, gegužės ir pastarąjį – spalio mėnesį). Išleistose Lietuvos Respublikos Aplinkos apsaugos ministerijos nuostatose nurodoma, kad per metus konkrečioje vietovėje gali būti ne daugiau kaip 35 kietosiomis dalelėmis užteršto oro dienos.
Pasak specialistės, yra daug priežasčių, lemiančių oro taršą. „Padidintą aplinkos oro užterštumą mieste sąlygoja daug veiksnių: meteorologinės sąlygos, suintensyvėję transporto srautai, ypač per šalčius suintensyvėjęs kūrenimas šildant patalpas. Padidėjęs oro užterštumas mieste gali susidaryti, kai kelias dienas nėra vėjo ir oro srautai apatiniuose atmosferos sluoksniuose juda nepakankamai, kad išsklaidytų besikaupiančius oro teršalus, be to, kai ilgą laiką nėra lietaus“, – teigė A. Širkienė.
Tokios kenksmingos dienos yra itin pavojingos sveikatai – visi teršalai į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus. Sveikatos specialistai pataria neiti į lauką pasivaikščioti, o ypač nesportuoti ir neatlikti aktyvios fizinės veiklos atvirame ore. Yra nustatyta, kad dėl dulkių poveikio gali išsivystyti kvėpavimo takų ligos (astma, bronchitas, emfizema), sutrikti širdies veikla (širdies priepuolis) ir išsivystyti plaučių vėžys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.