Šiųmetę balandžio 1-ąją tradicinė „Auksinių svogūnų“ šventė vyko ne sostinėje, o Kėdainių arenoje. Iš Lietuvos vidurio tiesioginės LNK televizijos transliacijos metu sklido žinios apie suskaičiuotas politikų ir kitų žinomų visuomenės veikėjų nuodėmes.  

svogunai_8067Renginio šeimininkai – Arūnas Valinskas ir Algis Ramanauskas – Greitai – vieną po kito į sceną kvietė labiausiai pasižymėjusius piliečius ir juos apdovanojo simbolinėmis svogūnų statulėlėmis.

„Bandydami suskaičiuoti, kelinti šiųmečiai „Auksiniai svogūnai“ – pasimetėme. Tačiau, kaip ir kasmet, šiemetiniai – jubiliejiniai. Pirmą kartą istorijoje ceremonija vyksta Kėdainiuose! Būtų galima sukurti begalę sąmokslo teorijų, kodėl būtent šiame mieste, tačiau priežastis labai paprasta: geriausias Svogūno draugas yra Agurkas, o Kėdainiai tituluojami agurkų sostine“, − pristatydamas renginį sakė šventės autorius Arūnas Valinskas.

Kėdainiuose išdalyta dešimt svogūnų statulėlių, po dvi gavo Petras Gražulis ir Viktoras Uspaskich, Loreta Graužinienė į šventę neatvyko ir prizo neatsiėmė.

Metų mistikos prizu apdovanotas Vytautas Šustauskas už tai, kad užmoinė policininkams mįslę, kas jo kelnėse.

Metų muzikos atradimu pripažinta Metų šokėja Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė „už geriausią visų laikų šokį Seimo kordebalete pagal Viktoro dūdelę“.

Metų apsėdimo ir metų dizainerio titulas teko Petrui Gražuliui už tai, kad jis apsiginklavęs šūkiu „Už Lietuvą, vyrai!“ pirmasis sugalvojo džinsus, kuriuose užtrauktukas reikalingas ne tik prispyrus reikalui, bet ir politinėms pažiūroms demonstruoti.

Metų vaiduokliu išrinktas Naglis Puteikis, „kuris šiek tiek pasivaideno Klaipėdoje, šiek tiek tarp konservatorių, o dabar nutarė, kad geriau žmones gąsdinti individualiai.“

Viktoras Uspaskich buvo apdovanotas kaip Metų poltergeistas už gebėjimus stumdyti Seimo pirmininkų kėdes. Jam taip pat įteikta statulėlė už viso gyvenimo nuopelnus „Auksiniams Svogūnams“, mat šis politikos veikėjas daugiausia kartų gavo nominacijų, be to, noriai scenoje šoko ir dainavo.

Metų laumės vardas suteiktas Birutei Vėsaitei už tai, kad ji net iš kostiumėlio išsinėrė beviliodama į pirtį Petrą Gražulį.

Metų gyvūnu paskelbtas minotauras Artūras Zuokas: „pusiau meras, pusiau jautis, pastatė tokį skolų labirintą Vilniuje, kad pats iš jo kelią mato tik per Daukanto aikštę“.

Metų patarlės autoriumi pripažintas Seimo narys Linas Balsys – „Kiek patarėją beatleidinėsi, jis vis tiek į prezidentūrą žiūri“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.