Šią savaitę Kėdainiuose įkurtas visuomeninis judėjimas „Kėdainių krašto žmogui“, kurio pirmininke tapo rajono savivaldybės tarybos narė, Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pavaduotoja Jūratė Judickienė, o viena iš steigėjų – ne vienerius metus savivaldybės administracijai vadovavusi Virginija Baltraitienė.

Prie šio judėjimo veiklos jau prisijungė įvairių profesijų atstovai, savo darbais įrodę atsidavimą Kėdainių kraštui ir jo žmonėms. Tarp kurių – verslininkai, mokytojai, gydytojai, socialinės srities specialistai, ūkininkai, neįgaliųjų atstovai, nesivaikantys vienadienių akcijų, o kasdien padedantys ir sąžiningai atliekantys savo darbą.

Didžiausias siekis – išgirsti kiekvieną

„Visuomeninio judėjimo „Kėdainių krašto žmogui“ išskirtinumas yra visuomeninė veikla be partinės priklausomybės. Mes pasiruošę diskutuoti ir bendradarbiauti su visomis rajone veikiančiomis politinėmis jėgomis tais klausimais, kurie atitiks mūsų programines nuostatas ir ieškoti optimalaus problemos sprendimo, atitinkančio Kėdainių krašto žmonių lūkesčius“, – sako J. Judickienė.
Pasak jos, partinė nepriklausomybė suteikia daugiau galimybių veikti laisvai, išsakyti nepriklausomą nuomonę.

Stipri šeima ir bendruomenė – būtent nuo čia prasideda vertybių kūrimas ir puoselėjimas. Nuo čia prasideda mūsų kraštas ir mūsų Lietuva. Kokią ją kursime, tokioje ir gyvens mūsų vaikai ir vaikaičiai.

„Todėl mūsų judėjimas – nepartinių žmonių asociacija, kuriai svarbiausios Kėdainių krašto gyventojų problemos ir jų sprendimas. Mes orientuojamės į kėdainiečių visapusiškus poreikius, akcentuodami kiekvieną žmogų kaip asmenybę, vertą pagarbos ir dėmesio. Mes siekiame išklausyti ir išgirsti kiekvieną“, – pabrėžia visuomeninio judėjimo pirmininkė.
Tuo tarpu V. Baltraitienė tikina, kad šio visuomeninio judėjimo pagrindinis tikslas – betarpiškas dialogas su kraštiečiais.

„Visi kartu norime kurti šviesesnį, kultūringesnį, patrauklesnį miestą ir rajoną, kuriame gera gyventi, kur norėtų atvykti ir įsikurti nauji, jauni žmonės, jaunos šeimos. Mes už verslui palankių sąlygų kūrimą, siekiant pritraukti dar didesnes investicijas į mūsų rajoną. Mums svarbios žmonių su negalia problemos, jų integracija. Visi kartu turime mokytis svarbiausių dalykų – atsakomybės ir bendruomeniškumo, be pykčio, pavydo, pagiežos“, – sako viena iš judėjimo „Kėdainių krašto žmogui“ steigėjų V. Baltraitienė.

Viskas prasideda nuo vertybių

Pasak J. Judickienės, stipri šeima ir bendruomenė yra tai, nuo ko prasideda vertybių kūrimas ir puoselėjimas.

„Būtent nuo čia prasideda mūsų kraštas ir mūsų Lietuva. Kokią ją kursime, tokioje ir gyvens mūsų vaikai ir vaikaičiai. Kiekvienas turime prie to prisidėti, o ne rodyti pirštu, kad kitas padarė blogai. Pradėti turime nuo savęs. Kiekvienas. Turime išmokti kalbėtis apie tai, kas negerai, ką reikia keisti ir, žinoma, keistis. Tai tikrai nėra paprasta, bet neišvengiama“, – akcentuoja visuomeninio judėjimo pirmininkė.

Aktyvios kėdainietės pripažįsta, kad Kėdainių rajone per pastaruosius trejus metus įvyko daug nuostabių pokyčių, o pradėti prasmingi darbai keičia miesto ir rajono veidą.

„Suprantame, koks svarbus yra nuoseklumas ir tęstinumas šiame procese, todėl savo veikla ketiname prisidėti prie numatytų projektų įgyvendinimo“, – pabrėžia visuomeninio judėjimo „Kėdainių krašto žmogui“ steigėjos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.