1,5 milijono eurų – tiek lėšų naujai statomoje skystų trąšų gamykloje Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje jau yra investavusi bendrovė „Ikarai“. 3,67 ha pramoninės paskirties plote gamykla savo veiklą pradės jau netrukus – kitų metų pradžioje.

Kėdainių LEZ’e jau dygsta nauja skystų trąšų gamykla. Jos vadovai Arminas Kildišis (dešinėje) ir Remigijus Streckis (centre) džiaugiasi, kad iki šiol gamyklos statymo darbai vyksta itin sklandžiai.

„Džiaugiamės, kad iki šiol visi procesai vyko ir tebevyksta sklandžiai. Atidarius gamyklą čia planuojame įdarbinti apie 20 nuolatinių darbuotojų, tarp jų bus ir kėdainiečių“, – sakė Arminas Kildišis, įmonės „Vitera Baltic“ (bendrovės „Ikarai“ akcininkės) direktorius.

Savo lėšomis

49 metams išsinuomotame sklype statybos startavo dar 2016 metų pabaigoje. Lietuviško kapitalo įmonė „Ikarai“ savo ir partnerio SEB banko lėšomis yra suplanavusi per tris etapus pastatyti gamyklą, sandėlį ir laboratoriją. Į šį objektą iš viso bus investuota apie tris su puse milijonų eurų.

„Gamyklos teritorijoje (iš viso apimančioje apie 2 tūkst. kvadratinių metrų) bus įrengtos gamybinės patalpos, sandėlis bei moderni cheminė augalų laboratorija. Tiesa, jau yra keli darbuotojai pionieriai, kurie po truputį vykdo bandomuosius cheminius laboratorinius bandymus mūsų modernioje laboratorijoje bei bandomąją gamybą“, – sakė Remigijus Streckis, bendrovės „Ikarai“ direktorius.

Šiuo metu jau baigiami pastato lauko bei vidaus įrengimo darbai, netrukus bus pradėta montuoti trąšų gamybai reikalinga įranga.

Lietuvai – iki 5 proc. produkcijos kiekio

Bendrovė „Ikarai“ Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje pastatytoje gamykloje gamins aukštą pridėtinę vertę turinčias trąšas, kurios bus praturtintos įvairiomis amino rūgštimis, biostimuliatoriais, vitaminais, fizines savybes keičiančiais priedais, turės įtakos augalų metabolizmo procesams. Naujos kartos technologijos ir aukščiausios rūšies žaliavos leis ženkliai sumažinti naudojamų trąšų dozes ir leis vykdyti precizinį trąšų panaudojimą. Naudojant naujosios kartos skystąsias „Ikar“ trąšas bus galima 10–15% sumažinti pesticidų panaudojimą. „Ikar“ trąšomis jau susidomėjo daugiau kaip 20 šalių ūkininkai, trąšos yra registruojamos įvairiose šalyse.

Bendrovė „Ikarai“ Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje pastatytoje gamykloje gamins aukštą pridėtinę vertę turinčias trąšas, kurios bus praturtintos įvairiomis amino rūgštimis, biostimuliatoriais, vitaminais, fizines savybes keičiančiais priedais, turės įtakos augalų metabolizmo procesus.

Šiuo metu bendrovė testuoja per 300 įvairiausių formulių trąšų. Tuo tarpu 2018 m. rinkai pasiūlyti ruošiamasi 10 skirtingų formulių trąšų. Iki 5% gaminamų trąšų bus parduodama ir Lietuvoje.

Pasak gamyklos atstovų, gaminama produkcija yra maksimaliai koncentruota, tad tai leidžia sutaupyti.
„Be to, mūsų pažangumas slypi lankstume – mes galime lengvai prisitaikyti prie konkrečios valstybės rinkos poreikių, skirtingos įvairių šalių klimato situacijos. Pagal tai galime gaminti reikiamas trąšas“, – pabrėžė R. Streckis ir pridūrė, kad potencialių produktų pardavimo rinkų yra visame pasaulyje.

Tarša – minimali

Paklausti, kaip cheminių trąšų gamykla paveiks aplinką, jos atstovai tikino, kad gamybos procesas taršumu nepasižymės.

„Norime pabrėžti, kad gamybos metu vanduo nebus naudojamas ir jokių sudėtingų cheminių reakcijų taip pat nebus vykdoma. Čia vyks greičiau cheminis produkto maišymas, nei cheminė gamyba. Darbų apimtys iš pradžių bus nedidelės – per pirmus metus planuojame pagaminti apie 2 tūkst. tonų produkcijos. Tačiau mūsų pajėgumai, dirbant viena pamaina, galės būti žymiai didesni, siekti ir iki 10 tūkst. tonų produkcijos per metus“, – sakė A. Kildišis.

Kol kas įmonė išsinuomotame sklype Kėdainių LEZ teritorijoje yra užėmusi tik 25 proc. ploto, tačiau tolimesniuose įmonės planuose numatomi ir plėtros procesai. Pirmajam gamyklos statybos etapui pasibaigus, bus vykdomi dar du papildomi plėtros etapai. Jų metu numatyta įrengti šildomą logistikos sandėlį, dvi papildomas gamybos linijas, leisiančias padidinti gamybines apimtis iki 40 tūkst. tonų per metus. 2018 metais planuojamas geležinkelio atšakos nutiesimas į sklypą. Modernias gamybos technologijas taikantis fabrikas bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos ir Vokietijos įmonėmis, kurios spe­cializuojasi trąšų formuliacijų kūrime.

Dėkingi už bendradarbiavimą

„Kėdainių laisvoji ekonominė zona buvo mūsų pasirinkimas. Mes tikime šia vieta, Kėdainiais, šia zona, ir manome, kad mūsų kaimynystėje įsikurs dar daugiau įmonių, – teigė direktorius R. Streckis. – Prieš pradėdami vystyti projektą daug bendravome su Kėdainių rajono savivaldybe, meru, ir tikrai jautėme geranoriškumą bei palaikymą iš jų pusės. Iki šiol bendradarbiaujame su Kėdainių rajono savivaldybės vyriausiuoju architektu, su kuriuo buvo ieškoma sprendimų fasado išvaizdos, būsimos reklamos klausimais. Esame dėkingi ir kitoms rajono įmonėms už pagalbą vystant projektą“.

Panašios naujienos