Po trumpų žiemos švenčių atostogų, daugiau nei šimtas mūsų krašto senjorų tęsia studijas Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų fakultete, pavasario semestro paskaitose.

Vyriausi mūsų krašto studentai ir toliau susitiks su įdomiais lektoriais, dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, gilins savo užsienio kalbų žinias. Pastarosios – vienos populiariausių paskaitų, mat šiuolaikiniai senjorai, būdami žingeidūs, nori bendrauti su supančiu pasauliu, pažinti jį patys.

Ne tik mokosi, bet ir bendrauja

Anglų, vokiečių kalbos pradedantiesiems bei pažengusiesiems – Kėdainių senjorai gali pasirinkti, kokiame kalbos lygyje yra ir toliau gilinti užsienio kalbos žinias. „Mokausi anglų kalbos jau ne vienerius metus, tad dabar angliškai jau galiu skaityti, žiūrėti televizijos laidas. Labai laukiu naujo semestro pradžios, kada vėl prasidės užsiėmimai. Mes, čia susirinkę senjorai, esame jauni širdyje, tad norime ne tik mokytis, bet ir bendrauti, būti kartu“, – šypsojosi TAU klausytoja Vida Jablonskienė.

Pavasario semestras ir vėl bus kupinas naujų, įdomių paskaitų, praktinių užsiėmimų, susitikimų su įdomiais žmonėmis: senjorai mokysis ne tik kalbų, bet ir sužinos, kaip išvengti įvairių, buityje pasitaikančių traumų, mokysis akių mankštos, gamins aksesuarus (gėles), pasidalins pasakojimais bei įžvalgomis apie lietuvių emigrantų gyvenimą įvairiose užsienio šalyse, susitikime su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi sužinos, koks yra žiniasklaidos bei šiuolaikinių medijų vaidmuo demokratijos procesuose.

Jai antrino ir kitas TAU studentas Antanas Mažeika. Tiesa, vyrų tarp visų studentų yra vos keletas, didžioji dauguma – senjorės. „Šį universitetą lankau jau antrus metus ir man labai čia patinka. Dalyvauju įvairiuose renginiuose, paskaitose apie sveikatą, politiką. Labai patinka ekskursijos po Lietuvą, šventės, kurias švenčiame visi kartu“, – šypsojosi pašnekovas.

Praėjusį pusmetį čia mokėsi 103 studentai. Džiugina faktas, kad kelerius metus iš eilės studentų skaičius lieka pastovus – apie 100 žmonių.

Mažina socialinę atskirtį

Pašnekovams antrino ir Gražina Jedemskienė, fakulteto dekanė, teigdama, kad TAU klausytojai ne tik įgyja naujų žinių, naujų patirčių, bet ir išvengia XXI a. rykštės – vienišumo. „Mūsų senjorai šiuolaikiški, naudojasi moderniomis technologijomis, mėgsta bendrauti, keliauti, pažinti kitas kultūras, domisi psichologija, socialiniais mokslais. Pasikalbu su žmonėmis, ne vienas turi įvairių rūpesčių, problemų. Tačiau atėjus čia, jos pasimiršta, o dažnai netgi sužino, kaip galėtų jas išspręsti,“– savo pastebėjimus dėstė G. Jedemskienė.

Šiame fakultete galima mokytis dviejų užsienio kalbų. Pasak dekanės, senjorai noriai jų mokosi: vieni tai daro, nes mėgsta keliauti po užsienį, kitiems nauja kalba reikalinga, kad galėtų klausytis laidų internete, skaityti anglų arba vokiečių kalbomis parašytas knygas, dar kitiems užsienio kalbos reikalingos, kad galėtų susišnekėti su naujais giminaičiais užsieniečiais bei savo anūkėliais, gyvenančiais svečiose šalyse ir sunkiai bekalbančiais lietuvių kalba.

Graži draugystė su Kėdainių PRC

Jau 11-tus metus tebesitęsiantys mokslai, akivaizdu, senjorus domina ir traukia. „Mūsų mokslai yra smagūs ir įdomūs. Praėjęs rudens semestras, buvo labai intensyvus.

TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanė Gražina Jedemskienė.

Pirmiausia, TAU Kauno apskrities filialo 20-ųjų jubiliejinių mokslo metų renginys Vytauto Didžiojo universitete. Tradicinė popietė „Mūsų vasaros džiaugsmai“. Projektas „Moki žodį, žinai kelią“, kurio rezultatai – ne tik pagilintos anglų, vokiečių kalbų žinios, savęs kaip aktorių išbandymas inscenizuojant pasakas, bet ir pačių vokiečių kalba sukurtų pasakų knyga.

„Dėkojame už suteiktas žinias ir nuoširdumą vokiečių kalbos mokytojai Astai Gasparavičiūtei. O kur dar kiekvieną antradienį vykusios paskaitos-praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė Kauno kolegijos filosofijos, psichologijos dėstytoja lektorė Birutė Mikalauskienė, medicinos fakulteto reabilitacijos katedros lektorė Laima Povilionytė, Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė,“ – pasakojo G. Jedemskienė.

Jau antrus mokslo metus fakulteto užsiėmimai vyksta Kėdainių profesinio rengimo centre. Nuo pernai rudens savo žiniomis mielai dalinosi šio centro mokytojai. Keletas jų paskaitų suplanuota ir pavasario semestre.

„Pernai kirpėjų profesijos mokytojos Ritos Jucienės dėka sužinojome, kaip teisingai prižiūrėti plaukus, kosmetikos profesijos mokytojos Algės Sutkevičienės dėka – kaip pasidaryti makiažą, siuvėjų profesijos mokytoja Anželika Liukumienė išmokė, kaip pačioms pasigaminti sages, o maisto sektoriaus mokytojos Ingrida Šlikienė ir Audronė Alminienė – kaip paruošti skanias ir ištaigingas kalėdines vaišes“, – pasakojo pašnekovė.

Mankštins… akis

Kas vyks šiais metais? Šis pavasario semestras ir vėl bus kupinas naujų, įdomių paskaitų, praktinių užsiėmimų, susitikimų su įdomiais žmonėmis: senjorai mokysis ne tik kalbų, bet ir sužinos, kaip išvengti įvairių, buityje pasitaikančių traumų, mokysis akių mankštos, gamins aksesuarus (gėles), pasidalins pasakojimais bei įžvalgomis apie lietuvių emigrantų gyvenimą įvairiose užsienio šalyse, susitikime su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi sužinos, koks yra žiniasklaidos bei šiuolaikinių medijų vaidmuo demokratijos procesuose, gilins savo žinias apie įvairių kartų ypatumus, sužinos naujų emocijų valdymo būdų, mokysis gaminti šventines atvirutes, gaus praktinių žinių, kaip serviruoti stalą bei gaminti klasikinius kokteilius.

Žinoma, vėl bus edukacinės ekskursijos po Lietuvą, išvykos į spektaklius. Šiais metais numatoma keturių dienų kelionė aplankant UNESCO paveldo objektus vakarų Ukrainoje.

„Visada džiaugiamės kiekvienu nauju pažinimu, buvimu kartu. Tuos, kurie dar nėra mūsų fakulteto klausytojai, kviečiame prisijungti prie mūsų ir gilinti savo žinias kartu su mumis“, – kvietė TAU humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanė G. Jedemskienė.

Panašios naujienos