Gestų kalbos vertėja V. Tadaravičienė į Kėdainius atvyks du kartus per savaitę.

Gestų kalbos vertėja V. Tadaravičienė į Kėdainius atvyks du kartus per savaitę.

Rajono kurtiesiems pasaulis tampa dar labiau atviresnis ir prieinamesnis: nuo šiol Kėdainių bendruomenės socialiniame centre du kartus per savaitę lankysis gestų kalbos vertėja.

„Gestų kalbos vertėjo mums labai reikėjo – paklausa yra didžiulė. Šiuo metu kurčiuosius vienijančios draugijos narių yra 97, o iš viso rajone yra apie pusantro šimto klausos negalią turinčių asmenų“, – sakė Veronika Gilienė, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos pirmininkė.

Gestų kalbos vertėjo paslaugos kurtiesiems itin reikalingos – tiek lankantis pas gydytoją, tiek ir atliekant kitus buitinius ir kasdienius darbus, tokius kaip apsipirkimas ar komunalinių patarnavimų apmokėjimas.

Iki šiol Kėdainių rajone gestų kalbą mokėjusi tik V. Gilienė, tačiau nuo šiol į centrą atvyks ir dar viena gestų kalbos vertėja iš Kauno Vijolė Tadaravičienė.

„Vertėjo darbas yra labai reikalingas – su kurčiaisiais tenka lankytis ligoninėse, spręsti įvairius žmonės iškilusius klausimus valstybinėse įstaigose“, – sakė V. Tadaravičienė. Gestų kalbos vertėja ji dirba jau 12 metų.

„Kalbą išmokau pati savaime, mat augau šeimoje, kurioje būta kurčių žmonių. Dabar mano darbovietė – Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centras. Į Kėdainius vyksiu du kartus per savaitę visai dienai“, – sakė ji.

Naujoji gestų kalbos vertėja V. Tadaravičienė (kairėje) dėstomą medžiagą iš karto vertė susirinkusiems kurtiesiems. Dešinėje stovi O. Šulcienė, centre - V. Gilienė.

Naujoji gestų kalbos vertėja V. Tadaravičienė (kairėje) dėstomą medžiagą iš karto vertė susirinkusiems kurtiesiems. Dešinėje stovi O. Šulcienė, centre – V. Gilienė.

V. Gilienė pastebi, kad gestų kalbos vertėjų paklausa Lietuvoje, o ir Kėdainiuose, kasmet vis auga: „O kaip kitaip prieisi prie žmogaus? Aš pati gestų kalbą moku ir su kurčiaisiais bendrauju jau 37-erius metus“, – sakė moteris ir pridūrė, kad šios kalbos reikia nuolat mokytis, mat tai gyva, nuolat naujais žodžiais papildoma kalba. Kiekvienas gestas reiškia atskirą žodį. Pastaruoju metu gestų kalbos vertėjo prisireikia ir girdintiesiems: policijos pareigūnams, ugniagesiams, medikams, socialiniams darbuotojams.

Kurtieji, nepaisant jų negalios, yra žingeidūs, aktyvūs ir ištroškę žinių. Todėl į Kėdainių bendruomenės socialiniame centre rengtą paskaitą apie sveikatinimą susirinko kone pilna salė žmonių. Apie stresus bei jų sukeliamą žalą ir kaip stresų vengti susirinkusiesiems pasakojo Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė.

Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacija įgyvendina projektą „Mano sveikata, mano rankose“. Jis skirtas daugiausiai kurtiesiems, mat visa paskaitose dėstoma informacija yra iš karto verčiama į gestų kalbą.

„Numatome ir daugiau paskaitų apie sveikatą ir jos išsaugojimą. Dar kalbėsime apie sveiką mitybą, širdies ligas. Tokios paskaitos mūsų rajono klausos negalią turintiems žmonėms organizuotos pirmąjį kartą“, – džiaugėsi V. Gilienė.

Paskaita sudomino būrį kurčiųjų.

Paskaita sudomino būrį kurčiųjų.

Kiekvienas kurtysis, pageidaujantis gestų kalbos vertėjo paslaugų, turėtų kreiptis tiesiai į V. Gilienę ir užsiregistruoti.

Panašios naujienos