Kiaules auginantiems Kėdainių rajono ūkininkams – didžiulis nerimas. Kėdainių rajone, Josvainių seniūnijoje, Svilių kaime užregistruotas Afrikinio kiaulių maro protrūkis. Ūkyje, kuriame auginama beveik 900 kiaulių, pirmieji nerimo ženklai pastebėti dar penktadienį, kai nugaišo kelios paršavedės. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų, dabar lieka vienintelis kelias – kuo skubiau užkirsti kelią šios ligos plitimui.

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys pabrėžė, kad jau artimiausiomis dienomis bus sunaikintos visos ūkyje augančios kiaulės.

Kaip „Kėdainių mugei“ teigė Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys, šiandieninė situacija Svilių kaime itin grėsminga, kadangi Afrikinis kiaulių maras nustatytas ne šernams, o didžiuliame kiaules auginančiame ūkyje.

„Pirmuosius ligos ženklus ūkio šeimininkai pastebėjo dar praėjusį penktadienį, kai krito kelios paršavedės. Įtarę, jog kažkas ne taip, ūkio šeimininkai skubiai iškvietė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus. Šeštadienį kolegoms paėmus mėginius pasitvirtino blogiausias scenarijus – nustatytas, kad kiaulės ūkyje krinta dėl Afrikinio kiaulių maro“, – teigė A. Genys.
Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas patvirtino, kad imtasi visų atsargumo priemonių, kad ligos užkratas neišplistų už minėto ūkio ribų.

„Šiuo metu ūkyje dirba specialistai ir yra sprendžiama tolesnių veiksmų eiga. Aišku viena, kad visos ūkyje auginamos kiaulės privalės būti sunaikintos. O šie darbai bus atliekami kuo skubiau“, – pabrėžė A. Genys.

Jo teigimu, kol kas neaišku, kaip šiame kiaules auginančiame ūkyje atsirado maro užkratas. „Šiandien tikrai negalėčiau komentuoti, kadangi visos versijos yra tiriamos. Viena jų, kad kiaulių maras ūkį galėjo pasiekti su pašarais. Aišku, viskas bus ištirta, tačiau jau dabar aišku, kad Kėdainių rajone – tai didžiausias protrūkis“, – svarstė Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas.

Afrikinio kiaulių maro židiniai kiaulių ūkiuose dažniausiai nustatomi tose teritorijose, kuriose randama ar sumedžiojama šia liga užsikrėtusių šernų.

Tačiau yra dar viena problema, kad pavieniai kiaulių augintojai nesilaiko biologinio saugumo reikalavimų, nors apie jų svarbą veterinarijos specialistai nuolat primena. Neįgyvendindami šių priemonių, ūkininkai rizikuoja ne vien savo gyvulių sveikata, bet sudaro nepatogumų bei atneša nuostolių visai gyvenvietei, nes nustačius ligos židinį, gali būti priimtas sprendimas išskersti visas apylinkėje laikomas kiaules. Kol kas tokie sprendimai yra viena iš efektyviausių priemonių stengiantis sustabdyti kiaulių maro plitimą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.