Kėdainių rajone sukčiai pastaruoju vėl apsilankė ne pas vieną gyventoją, kurdami savo istorijas ir stengdamiesi išgauti asmenų duomenis, siūlydami pažymėti pinigus, įžūliai prisistatinėdami seniūnijos darbuotojais. Saugios kaimynystės grupės, esančios minėtame kaime, dėka jiems buvo užkirstas kelias vykdyti savo nusikaltimus. Žmonės sureagavo žaibiškai, užsirašė jų automobilio valstybinius numerius.

policjios-demesysŠio kaimo gyventoja Pagirių miestelio bendruomenės centro pirmininkė Daiva Noreikienė kartu su bendruomenės pareigūnėmis Aušra Mickevičiene, Aušra Pupkute, Ingrida Obolevičiūte ir apylinkės inspektoriumi Tomu Martinaičiu apsilankė pas Vaiškonių k., Pagirių mstl. ir šalia esančiuose kaimuose bei vienkiemiuose gyvenančius garbaus amžiaus žmones, norėdami perspėti, kad jie netaptų sukčiavimų aukomis.
„Stengėmės aplankyti tuos senjorus, kurie gyvena vieni atokesnėse vietovėse. Klausėme, ar pas juos nesilankė nepažįstami įtartini asmenys, pasakojome, kaip dažniausiai elgiasi sukčiai, kokias istorijas sukuria. Prašėme niekam neteikti savo dokumentų, asmens duomenų, neduoti pinigų, nepasitikėti jų išvaizda ir neva atsakingose institucijose užimamų pareigų pavadinimais“, – primena bendruomenės pareigūnės. Senjorai tikino žinantys apie tai, tačiau juos labai stebino sukčių išradingumas. Visi sutartinai tikino su nepažįstamaisiais nebendraujantys, o jei paskambina nepažįstamas žmogus „metantys ragelį“.
„Maloniai nuteikė šio krašto senjorų svetingumas, noras išsipasakoti, pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Tai darbščių, nuoširdžių žmonių kraštas. Tikimės, kad jų šviesios kasdienybės nesuteps negandos. Taip pat buvo džiugu matyti, kaip žmonės čia rūpinasi vieni kitais. Užsukus į vienkiemį pas garbaus amžiaus moterį į kiemą atbėgo šalia laukuose dirbęs tos seniūnijos, bet ne to kaimo gyventojas. Jis susirūpinęs klausė, ar atsitiko nelaimė, nes išvydo policijos automobilį“, – po susitikimų pasakoja grįžę pareigūnai, kiekvienam senjorui palikę po lankstinuką, šviesą atspindinčią liemenę.
Kauno apskr. VPK

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.