Kompiuteris, internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacinės technologijos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Virtuali erdvė suteikia mums daug naujų galimybių – lengvą ir greitą informacijos paiešką ir perdavimą, bendravimą, laisvalaikio praleidimą. Tačiau dauguma interneto vartotojų neįvertina pavojų, kurie tyko nesaugiose interneto svetainėse arba naudojant nesaugias interneto naršykles. Kartu su didėjančiu informa­cinių technologijų naudojimu auga ir elektroninių patyčių paplitimas.

PRCSiekdami tobulinti mokinių gebėjimus pagarbiai bendrauti, saugiai ir atsakingai naudotis internetu ir technologijomis, įvertinti galimą riziką, Kėdainių profesinio rengimo centras (PRC) nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio dalyvauja Erasmus+ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekte „The Virtual Universe We Want“ („Virtuali visata, kurios mes norime“), Nr. 2016-1-RO01-KA219-024515-4. Projekte dalyvauja 8 šalys: Ispanija, Italija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Turkija. Veiklą koordinuoja Rumunija, projekto veikla truks dvejus metus. Projektas yra skirtas 12–17 metų mokiniams.
Kiekvienos šalies mokykloje, kuri dalyvauja projekte, sukurtas informacinis stendas, kuriame mokiniai gali rasti naudingos informacijos ir nuorodų apie saugų naudojimąsi internetu, elektronines patyčias bei projekto metu vykstančias veiklas. Pirmoji dalyvių užduotis buvo sukurti projektui logotipą. Konkurse dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Įvertinus gautus logotipus, I-oji vieta atiteko Lauryno Jušinsko ir Luko Mikulevičiaus sukurtam logotipui. Prasidėjus projektui visų šalių mokiniai dalyvavo apklausoje apie saugų ir atsakingą naudojimąsi internetu, pavojus, kurie iškyla naršant internete. Gauti apklausos rezultatai buvo pristatyti ne tik mokyklų bendruomenėms, bet ir aptarti bei palyginti su kitų šalių rezultatais. Pedagogai, siekdami mokiniams suteikti daugiau žinių, integravo elektroninių patyčių ir virtualaus bendravimo temas į anglų kalbos bei etikos mokomuosius dalykus. Mokiniai savarankiškai analizavo, kokie įstatymai Lietuvoje apsaugo nuo elektroninių patyčių, ieškojo informacijos šaltinių, kuriuose yra kalbama apie elektronines patyčias ir kaip nuo jų apsisaugoti. Mokiniai kūrybiškai atliko užduotis, kuriose pateikė savo pasiūlymus ir idėjas apie elektroninių patyčių mažinimą. Šiuo metu projekto dalyviai rengia pristatymus apie mokyklą ir Kėdainių miestą, kuriuos jau vasario mėnesį pristatys Ispanijoje įvyksiančiame projekto susitikime.
Projekto veiklos paskatins mokinius saugiai ir atsakingai naudoti informacines ir komunikacines technologijas, dalyviai patobulins skaitmenines kompetencijas, prisidės prie elektroninių patyčių mažinimo.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų  paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

erasmus+logo_micKėdainių PRC vyr. socialinė
pedagogė Justina Šalkauskaitė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.