Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas – vienas iš penkių Lietuvos klubų, kurie kovos dėl 11 mln. litų prizinio fondo Rusijos valdžios rengiamame VTB Jungtinės lygos turnyre.

Karolio Kalvaičio teigimu, „Nevėžio“ komandos griaučiai turėtų paaiškėti iki rugpjūčio vidurio.

Karolio Kalvaičio teigimu, „Nevėžio“ komandos griaučiai turėtų paaiškėti iki rugpjūčio vidurio.

Be didelės reklamos į VTB varžybas, be jau žaidusių Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ komandų, įsiprašė dar trys ekipos – Alytaus „Dzūkija“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Kėdainių „Nevėžis“.
„Mes pasitarėme ir padavėme paraišką rungtyniauti VTB Jungtinės lygos turnyre. Lygos vadovai mūsų prašymą priėmė ir sakė, kad laukia teigiamas atsakymas, tačiau sutarties su lyga dar nepasirašėme. Kodėl jungiamės į šią lygą? Tikrai ne dėl kažkokių politinių sumetimų, o norėdami sudaryti kuo profesionalesnes sąlygas žaidėjams bei suteikti žiūrovams kuo daugiau galimybių pasimėgauti geru žaidimu.
Ne paslaptis, jog, žaidžiant tarptautinėje lygoje, atsiranda daugiau galimybių pritraukti gausesnį ratą rėmėjų“, – sprendimą varžytis tarptautiniame VTB vieningosios lygos turnyre komentavo „Nevėžio“ klubo direktorius Karolis Kalvaitis.

Klube – laukimo nuotaikos
Kol kas „Nevėžio“ vadovai negali pasakyti nieko aiškaus dėl būsimo sezono. „Ne paslaptis, jog turime nemažai skolų. Dabar baigiame derybas su potencialiu pagrindiniu rėmėju. Su juo sutartį planuojame pasirašyti kitą savaitę. Kai faktas bus patvirtintas parašais, tada rėmėją ir įvardysime.
Kai turėsime aiškumą dėl finansų, pradėsime formuoti biudžetą ir dėliotis piniginį klubo modelį. Aišku, kad dalį lėšų skirsime skolų mokėjimui, o kitas – naujų žaidėjų paieškai.
Tikimės, kad pavyks klube išlaikyti trenerį Gintarą Leonavičių“, – sakė K. Kalvaitis. Jo teigimu, komandos griaučiai turėtų pradėti aiškėti rugpjūčio viduryje.
VTB lygoje – 22 komandos
VTB lygos prezidentas Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovas Sergejus Ivanovas pranešė, kad su lyga atsisveikinusius keturis klubus pakeis kitos penkios komandos – trys iš jų bus lietuviškos.
S. Ivanovo teigimu, dėl keblumų šalies viduje kitą sezoną nežais dvi Ukrainos ekipos, viena bankrutuojanti Rusijos komanda ir į Eurolygą pasisukęs Lenkijos klubas.
Tačiau į VTB žengė „Dzūkija“, „Lietkabelis“, „Nevėžis“, Suomijos sostinės „Nilan Bisons“ ir Rusijos Saratovo „Avtodor“ komandos.
Dar vienas kelialapis į turnyrą bus skirtas po derybų su keliomis pretendentėmis.
Kitame sezone iš viso žais 22 komandos, jos varžysis dviejų ratų ir dviejų grupių sistema, o mačai startuos jau spalio mėnesį.
Pirmąsias dvi vietas grupėse užėmusios komandos iškart prasimuš į ketvirtfinalius, o 3–6 vietas iškovojusios ekipos dėl taurės varžysis nuo aštuntfinalio. Lemiami mačai numatyti kitų metų balandį.
Kėdainiuose – R. Kurtinaičio auklėtiniai
Ištraukus VTB lygos burtus paaiškėjo, kad turnyro čempionė Maskvos CSKA pateko į A grupę, o tai reiškia, kad ši komanda kitą sezoną atvyks į Klaipėdą bei Alytų.
B grupėje debiutuosiantiems Kėdainių „Nevėžio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ klubams teks išmėginti jėgas su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa, Kazanės „Uniks“ bei Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandomis.
Vardinį kvietimą pretenduoja gauti Lenkijos ir Slovakijos klubai. Kam bus suteikta teisė varžytis turnyre, paaiškės po kelių savaičių.
A grupė: Maskvos CSKA, Krasnodaro „Lokomotiv“, Klaipėdos „Neptūnas“, Alytaus „Dzūkija“, vardinis kvietimas, Krasnojarsko „Jenisej“, Talino „Kalev“, Nymburko ČEZ, Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“, Volgogrado „Krasny Oktyabr“, Sankt Peterburgo „Zenit“.
B grupė: Maskvos srities „Chimki“, Kazanės „Uniks“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“, Kėdainių „Nevėžis“, Astanos „Astana“, Minsko „Cmoki“, Rygos VEF, Helsinkio „Nilan Bisons“, Samaros „Krasnyje Krylja“, Saratovo „Avtodor“.
„Lyginant su praėjusiu sezonu, lygos prizinis fondas išliko nepakitęs – 140 mln. rublių (apie 11,6 mln. litų), – pažymėjo generalinis VTB lygos direktorius Andrejus Širokovas. – Tiesa, jeigu lyga pritrauks naujų rėmėjų, jis gali ir padidėti. Kompanijos „Utair“ dėka į gerąją pusę pasikeitė lėktuvų bilietų kainos. Dabar lygos klubai mokės po 3000 rublių (apie 218 litų), o tai gerokai palengvins situaciją nedidelius biudžetus turinčioms komandoms.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.