Didžioji gatvė pasipuošė debesimis

Didžioji gatvė pasipuošė debesimis

Gero skrydžio, mieste, tau“, – tokiu šūkiu Kėdainiai pasitiko 642 gimtadienį, į kurio šventinių sūkurį įsisuko daugelis kėdainiečių bei miesto svečių. Tris dienas šurmuliavusi šventė buvo gausi sporto, kultūros renginių, koncertų, prekybos ir žinoma, geros nuotaikos.

Dangaus, lėktuvų, skrydžio akcentų netrūko visos šventės metu. Todėl šiais metais kėdainiečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę ne tik susipažinti su aviacijos technika, bet ir paskraidyti virš miesto. Tokią išskirtinę galimybę suteikė Lietuvos aviakonstruktorių federacijos Mėgėjiškos konstrukcijos orlaivių kūrėjai.

Miesto šventėje renginių buvo kiekvienam pagal skonį ir norus. Ketvirtadienį pirmą kartą vykęs naktinis bėgimas senamiesčio gatvėmis sutraukė apie 80 bėgikų. Jie turėjo įveikti 6 km 420 m distanciją. Daug gerų emocijų dovanojo ir orientacinis žaidimas „Vakaro skrydis“, kurio trasa taip pat driekėsi po senamiesčio erdves. Galbūt tokie sportiniai renginiai taps tradiciniai?

Įteiktas garbės piliečio pažymėjimas

Penktadienį, istorinėje Kėdainių rotušėje vyko iškilmingas Kėdainių rajono posėdis, kurio metu miesto meras Rimantas Diliūnas įteikė Kėdainių krašto garbės piliečio regalijas AB „Lifosa“ generaliniam direktoriui Jonui Dastikui. Tai – jau dešimtasis Kėdainių krašto garbės pilietis. J. Dastiką Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai buvo pasiūlę UAB „Daumantai LT“ (direktorius Saulius Grinkevičius), Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (direktorius Zenonas Dabkevičius), Kėdainių „Rotary“ klubas (klubo prezidentas Gintautas Pelegrimas).

Atsiimdamas garbės piliečio ženklą, J. Dastikas liko kuklus.

„Tai vertinu ne kiek savo, kiek viso kolektyvo nuopelną Be jų būčiau niekas. Dėkoju visiems, kurie iškėlė mano kandidatūrą“, – iškilmingo posėdžio metu kalbėjo naujasis Krašto garbės pilietis.

Kėdainiečiai – geri pirkėjai

Šeštadienį ankstyvą rytą Senojoje rinkoje ir aplinkinėse gatvelėse šurmuliavo prekymetis – tautodailininkų, ūkininkų mugė, blusų turgus. Prekybininkai su malonumu važiuoja į Kėdainius, mat, pasak jų pačių, miestiečiai negaili plačiai atverti piniginių.

„Į Kėdainius visada apsimoka važiuoti“, – šypsojosi mėsos gaminių pardavėja.

Išsiilgę geros ir kokybiškos muzikos kėdainiečiai vos per vieną dieną turėjo galimybę sudalyvauti dviejuose koncertuose. Kėdainių daugiakultūriame centre šeštadienį vyko muzikiniai skaitymai, skambant Viačeslavo Ganelino, vieno svarbiausių džiazo kūrėjų Lietuvos istorijoje, bei Arkadijaus Gotesmano, vieno kūrybingiausių ir produktyviausių Lietuvos perkusininkų, atliekamai muzikai.

Vėlyvą tos dienos vakarą Kėdainių arenoje vyko Merūno, kėdainiečių choro „Ave musica“ koncertas, sutraukęs pilną areną žiūrovų.

Gąsdino audra

Šiais metais savo, tiesa, nemalonią dovanėlę, pateikė ir gamta. Penktadienio vakarą suplanuotas iškilmingas šventės atidarymas taip ir neįvyko – užėjusi galinga audra, lietus su perkūnija, vėjo šuorai vertė iš kojų, gatvėmis čiurleno lietaus vanduo. Staigiai pakoreguoti ir tolimesni savaitgalio renginiai – šventės atidarymas įvyko šeštadienį, tądien visuomenei pristatytas ir Kėdainių krašto garbės pilietis. Vakaro koncertas perkeltas į miesto areną, lietuviško kino naktis įvyko sekmadienį Rotušės kiemelyje.

 

Daugiau akimirkų iš šventėsieškokite „Kėdainių mugės“ Facebook profilyje.

 

1 IMG_1984

 

2 IMG_1925 IMG_1992 IMG_2019 IMG_2076 IMG_2121 IMG_2154 IMG_2163

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.