pupeles_1Kėdainių koncernui „Vikonda“ priklausantis Kėdainių konservų fabrikas nepasiturintiems asmenims tiekė prarūgusias konservuotas pupeles.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją iš Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros dėl galimai nekokybiškų konservuotų pupelių, gautų pagal projektą „Parama maisto produktais III“ (gamintojas – UAB „Kėdainių konservų fabrikas“). Konservuotos pupelės buvo skirtos skurstantiems asmenims kaip Europos Sąjungos pagalba.

VMVT inspektoriai atliko konservuotų pupelių patikrinimus jas pagaminusioje įmonėje – UAB „Kėdainių konservų fabrikas“, taip pat tiekėjo – UAB „Sanitex“ ir projekto partnerių sandėliuose. Patikrinimų metu nustatyti nekokybiški konservai. Pakuotės buvo išsipūtusios, atidarius jautėsi rūgimo kvapas.

UAB „Kėdainių konservų fabrikas“ jau priėmė sprendimą atšaukti ir kitas iš tų pačių žaliavų pagamintas konservuotų pupelių partijas.

Paramos gavėjai, gavę nekokybiškų pupelių konservų, gali juos grąžinti paramos dalintojams.

Žemės ūkio ministerija nurodė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) atlikti visų „Kėdainių konservų fabriko“ produktų, tiekiamų nepasiturintiems asmenims, patikrą, ar jie atitinka saugumo ir kokybės standartus.

VMVT aptikus nekokybiškas „Kėdainių konservų fabriko“ konservuotas pupeles, Žemės ūkio ministerija ragina kuo greičiau išsiaiškinti nekokybiškos produkcijos atsiradimo priežastis, o reikalui esant – atlikti kompleksinį šio fabriko patikrinimą.

ŽŪM ir VMVT inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.