Gegužės 10 d. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje vyko neformalaus švietimo 5–8 klasių mokinių forumas „Emocija+“, kurį organizavo progimnazijos mokinių taryba. Forumo metu lankydamiesi būrelių mugėje, susitikdami su įdomiomis asmenybėmis mokiniai įgijo naujos patirties bei motyvacijos asmeniniam tobulėjimui.

Net dvi valandas vykusioje būrelių mugėje neformalaus švietimo vadovai sudomino vaikus skirtingomis veiklomis. Progimnazijoje veikiantis būrelis „Augu ir keičiuosi“ pakvietė vaikus atlikti žmogaus asmenybę apibūdinančius testus. Mokinius, apsilankiusius užsiėmime paslaptingu pavadinimu „Pasaulio pakrašty“, mokinių tarybos narės Ugnė Grigaliūnaitė ir Martyna Stanionytė įtraukė į diskusiją, kas yra neįprastas gyvenimas. Būrelis „Žodžio raiška“ vaikams siūlė kurti ir improvizuoti žodžiu. Dalyvaudami veikloje „Eko idėjos“, mokiniai kūrė dažus iš augalų ir jais tapė. ,,Improvizacijų dirbtuvėlėse“ dalyviai improvizavo kurdami tekstą, šoko, vaidino situacijas. Progimnazijos mokiniai taip pat galėjo išbandyti jėgas protmūšyje „Įstatymo vardu“, kurį vedė direktorės pavaduotoja Lina Adomaitienė bei bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė. Žurnalisto darbu vaikus sudomino renginyje dalyvavusi „Kėdainių mugės“ žurnalistė Vaida Masilionytė, kuri pasakojo apie savo profesinę karjerą. Žurnalistei teko atsakyti į įvairius mokinių klausimus – kaip prakalbinti pašnekovą interviu metu, kur galima studijuoti žurnalistiką ir pan. Užsiėmimo „Robotika“ dalyviai sužinojo, kaip valdyti robotą kompiuteriu, kiek kainuoja robotas ir kokią vietą robotai užims mūsų gyvenime po 50 metų. Progimnazijoje veikiantys būreliai „ASU klasė“, „Jaunieji tyrėjai“ organizavo veiklą „Eksperimentuokime kartu“ – padėjo mokiniams atlikti įdomius laboratorinius darbus.

Po būrelio mugės mokiniai susitiko su Remigijumi Jakščiu, VšĮ „Mokinio karjera“ generaliniu direktoriumi, „Solid Education“ verslo plėtros vadovu ir „Microsoft Lietuva“ jaunųjų studentų partnerių vadovu. Paskaitos metu Remigijus Jakštys pasakojo, kaip 13–16 metų amžiaus asmeniui susiplanuoti savo laiką, karjerą ir kaip save motyvuoti. Lektorius kalbėjo: „Jei jums nesiseka viešai kalbėti, valdyti stresą, nemokate komunikuoti su aplinkiniais, bus labai sunku „prasimušti“ gyvenime. Bet nereikia nusiminti – šias savybes galite įgyti.“ Remigijus Jakštys įsitikinęs, kad šių gebėjimų vaikas gali išmokti VšĮ „Mokinio karjera“. Taip pat jis nurodė mokiniams internetines svetaines, kur galima rasti patarimų, kaip tapti iniciatyviam. Svarbiausias Remigijaus Jakščio patarimas paaugliams – stengtis kuo tiksliau suplanuoti laiką ir motyvuoti save. Lektorius priminė, kad psichotropinės medžiagos kenkia ne tik sveikatai, bet ir karjerai.

Paskutinė renginio veikla, įtraukusi visus dalyvius – vakarinės orientacinės varžybos. Nors forumo „Emocija+“ pabaigoje mokiniai buvo pavargę, tačiau kupini teigiamų emocijų. Renginį organizavusi direktoriaus pavaduotoja Jolita Gaučienė, mokinių tarybos narės Ugnė Grigaliūnaitė, Martyna Stanionytė taip pat džiaugėsi, kad vaikams forumas patiko, jie priėmė visas taisykles bei įsijungė į veiklas. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė dėkoja forumo rėmėjams – „Linėja transport“, „KavaManija“ ir sušių barui „JingJang“.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokinių tarybos narės Ugnė Grigaliūnaitė, Martyna Stanionytė, Dija Bersėnaitė, Kamilė Vilčiauskaitė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.