Nors dar tik šiais metais Kėdainių rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Sakartvele esančiu Telavio miestu, abi šalys per keletą mėnesių spėjo įamžinti draugystę. Rugsėjo mėnesį aukšti svečiai buvo atvykę į Kėdainius, kur miesto šventės metu Šviesiosios gimnazijos kiemelyje buvo iškilmingai atidengtas Telavio ir Kėdainių miestų draugystei atminti skirtas monumentas. O štai visai neseniai savivaldybės delegacija vyko į Telavio miesto šventę ir dalyvavo Telavio viename iš skverų pastatyto Kėdainių, Anykščių ir Telavio miestų bendrystei įamžinti skirto paminklo atidengimo ceremonijoje.

Į Sakartvelą vyko rajono tarybos narys Rimgaudas Rimošaitis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Danguolė Paulauskė.

Telavio miesto šventėje taip pat viešėjo delegacijos iš Baltos (Ukraina), Klecko (Baltarusija), Gluboko (Baltarusija), Talsų (Latvija), Anykščių (Lietuva) miestų ir iš Telavio kilęs, šiuo metu Trakuose gyvenantis, Levanas Sepashvili su žmona Vilma. (Turbūt visi nostalgiškai prisimename šios šeimos garsiąją kavinę Krakėse). Šiuo metu Levanas Sepashvili yra Sakartvelo kultūros asociacijos „Kachetija“ prezidentas.

Tiek Kėdainiuose tiek Telavyje paminklais įamžinta šių miestų draugystė.

Telavio miesto šventės metu Levanui Sepashviliui buvo suteiktas Miesto garbės piliečio vardas.

Telavio gyventojus ir svečius miesto šventės proga pasveikino, už glaudų bendradarbiavimą dėkojo delegacijos vadovas administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Kėdainiečiai ir kitų delegacijų nariai dalyvavo Telavio miesto šventės renginiuose, parodose, koncertuose. Miesto aikštėje surengtas šventinis koncertas ir fejerverkai.

Delegacijos dalyvavo ne tik šventiniuose renginiuose, bet dalyvavo edukacinėse programose: degustavo chinkalius ir chačapurius, kepė gruzinišką duoną „puri“. Taip pat aplankė daug bažnyčių ir vienuolynų kompleksų, kuriais didžiuojasi Telavio miestas (Kachetijos regionas): VI amžiaus Nekresio vienuolyną − nedidelį gražų vienuolyną aukštai ant kalno virš Alazanio slėnio, XVI amžiaus Gremio pilį ir kitus Kachetijos regiono kultūros paveldo perlus.

Sakartvelą ir Lietuvą nuo seno sieja tvirta draugystė, siekis kurti laisvas ir demokratines valstybes, abipusis noras pažinti vieniems kitus. Tęsiant šią prasmingą draugystę 2018 m. gegužės mėnesį Telavio mieste bendradarbiavimo sutartį pasirašė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir Telavio miesto meras Šota Nareklišvilis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.