Šiandien Kėdainiuose, kaip ir visoje šalyje, minima Gedulo ir vilties diena – 77-osios mūsų tautiečių tremties ir masinių žudynių metinės. Kėdainių geležinkelio stotyje pavakare pagerbtos okupacijos aukos, prie paminklo padėtos gėlės, koncertavo Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras „Diemedis“.

Kėdainių geležinkelio stotyje susirinkusi bendruomenė pagerbė tremties aukas.

Į gausiai susirinkusius kraštiečius kreipęsis rajono meras Saulius Grinkevičius priminė, kad Kėdainių kraštas per masinius trėmimus neteko apie 3 000 kėdainiečių.

„Prieš 77 metus būtent šią dieną prasidėjo vieni iš tragiškiausių įvykių Lietuvos istorijoje, kai mūsų tautos žiedas – patys intelektualiausi žmonės sovietinės sistemos buvo ištremti iš Lietuvos. Žvelgiant iš šių dienų, man asmeniškai tai buvo panašu į mažo, liauno ąžuoliuko nugenėjimą, siekiant nužudyti mūsų tautą. Tačiau įvyko stebuklas prasidėjus Sąjūdžiui, kai ilgus sovietinės okupacijos metus genėtas ąžuoliukas pradėjo tvirtėti ir per šiuos nepriklausomybės metus mes įrodėme, kad galime dar kartą atsistoti ir tvirtai žengti į priekį. Kiekvienais metais šią dieną žemai lenkiu galvą prieš tremtinius, kurie parodė valią, ryžtą ir ypatingai sunkiais laikais neišbarstė meilės savam kraštui“, – teigė Kėdainių rajono vadovas.

[tribulant_slideshow gallery_id=“384″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.