Kėdainietis Juozas Žilionis jau 70 metų laukia ,,tikro savo gimtadienio“ ir, tiesą pasakius, ne itin tiki, kad ši svajonė išsipildys – mat jis gimė 1945-ųjų vasario… 30-ąją.

Tarnaujant sovietinėje armijoje, apie neįprastą Juozo gimtadienį rašė anais laikais labai populiarus po visą Sovietų Sąjungą platintas laikraštis ,,Komsomolskaja pravda“ (,,Komjaunimo tiesa“).

Tarnaujant sovietinėje armijoje, apie neįprastą Juozo gimtadienį rašė anais laikais labai populiarus po visą Sovietų Sąjungą platintas laikraštis ,,Komsomolskaja pravda“ (,,Komjaunimo tiesa“).

,,Matyt, tik Dievas žino, kas ir kodėl mano gimimo metrikuose tokią datą įrašė, Dar nebuvo pasibaigęs karas, tęsėsi suirutė, o raštingų žmonių stigo“, – šyptelėjo Juozas.
Visų laikų biurokratija tuo ir žavi, kad net kvailiausios jos išdaigos tampa tvirtomis kaip cementas, kone neištaisomomis.
Juozas iki šiol nepamiršta nustebusių, kiek sutrikusių žvilgsnių, kurių nesugebėdavo paslėpti jo gimimo datą išvydę įvairiausi valdininkai. Tačiau išvados būdavo vienodos: ,,Jei taip parašyta, vadinasi, taip ir yra.“
Tarnaujant sovietinėje armijoje, apie neįprastą Juozo gimtadienį rašė anais laikais labai populiarus po visą Sovietų Sąjungą platintas laikraštis ,,Komsomolskaja pravda“ (,,Komjaunimo tiesa“). Net ir po to niekas nesikeitė.
Sovietmečio pabaigoje, devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, Juozas dirbo tuomečiame Kėdainių buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate. Ten neįprasta jo gimtadienio data susidomėjo direktorius Stasys Baltušis.
Pedantišką tvarką mėgęs direktorius ėmėsi kažkokių žygių ir netrukus Juozą iškvietė į Pasų skyrių.
Žvelgdamas į Juozo dokumentus, Pasų skyriaus valdininkas ilgokai kraipė galvą ir galiausiai pareiškė: ,,Jei nori, kad pase būtų įrašyta tikra gimimo data, reikės pereiti gydytojų komisiją – tegu ją nustato.“
Juozas neiškentė nesusijuokęs: ,,Ar Jūs viso proto? Gydytojai gal ir gali nustatyti apytikslius gimimo metus, bet dieną…“
Humoro nestokojančiam Juozui, tiesą pasakius, neįprasta gimtadienio data net patiko – paįvairindavo gyvenimą.
Tačiau direktorius S. Baltušis neatlyžo, tad netrukus Juozą ėmė kviestis įvairiausios komisijos. Garbūs vyrai ir moterys jose pakraipydavo galvas ir konstatuodavo, kad ,,čia – kažkas negerai. Reikia taisyti…“
Tai tęsėsi beveik metus. Galiausiai Juozui visgi buvo išduotas naujas pasas, kuriame įrašytas gimtadienis: 1945-ųjų vasario 28-oji.
Tačiau Juozas naujojo gimtadienio pripažinti nenori ir šypsodamasis tvirtina: ,,Laukiu tikrojo!“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.