Trisdešimtmetis kėdainietis Mindaugas Brazauskas, prieš septynerius metus su šeima išvykęs gyventi į Airiją, svečioje šalyje rado ne tik naują hobį, bet ir tapo Europos galiūnų sporto vicečempionu. 

Kėdainietis Mindaugas Brazauskas tapo Europos galiūnų vicečempionu.

Kėdainietis Mindaugas Brazauskas tapo Europos galiūnų vicečempionu.

„Tas jausmas, kai stovi su Lietuvos vėliava rankoje ir kovoji už Lietuvą, atperka viską, dėl ko taip stengeisi“, – tikina jis.

Treniruotės beveik kasdien
M. Brazauskas galiūnų sportą pradėjo sportuoti vos prieš trejus metus. „Miestelyje, kuriame gyvenau, sportuoja stipriausias Airijos žmogus James Fennelly. Susipažinęs su juo, susidomėjau šia sporto šaka ir pats nusprendžiau pabandyti. Anksčiau galiūnų sportu niekada nesidomėjau, tačiau juk Lietuvoje gyvena stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Jo pasiekimai taip pat įkvėpė sportui“, – prisiminė sportininkas.
Paklaustas, kiek trunka pasiruošimas varžyboms, galiūnas tikina, kad tai vyksta visus metus. „Pavyzdžiui, mano savaitės rutina – dirbu nuo 8 val. iki 17 val., grįžtu namo, persirengiu ir tiesiai į sporto salę. Ten treniruojuosi apie dvi valandas. Po to grįžtu, sočiai pavalgau ir einu ilsėtis. Ir taip 5–6 dienas per savaitę“, – tikino galiūnas.

Pritrūko vos pusės sekundės
M. Brazauskas varžybose atstovauja Lietuvai. Kad patektų į Europos čempionatą, M. Brazauskui reikėjo dalyvauti kvalifikacinėse varžybose, kuriose tarp devynių dalyvių kėdainietis užėmė antrą vietą. Tad po 3 mėnesių galiūnas dalyvavo Europos čempionate svorio kategorijoje iki 105 kilogramų. „Pats čempionatas vyko Šiaurės Airijoje, Belfasto mieste rugpjūčio 31 dieną. Jame varžėsi 11 dalyvių iš septynių Europos šalių: Olandijos, Šiaurės Airijos, Norvegijos, Airijos, Italijos, Anglijos bei Lietuvos.
Vyrai rungėsi šešiose rungtyse – iš jų dviejose M. Brazauskas parodė geriausią laiką ir rezultatą. „20 metrų rogučių tempimo atbulomis (300 kg) bei kalavijo (22 kg) laikymo prieš save rungtyse užėmiau pirmąsias vietas. Kalaviją pavyko išlaikyti 1 minutę ir 5 sekundes“, – pasakojo kėdainietis. Taip pat varžybų dieną reikėjo virš galvos kelti vadinamąjį Apoloną (pradinis svoris – 125 kg), automobilį (290 kg) kelti nuo žemės, nešti rentinį (300 kg) bei laukė estafetė. „Estafetė – tai daug ištvermės reikalaujanti rungtis, kurioje reikia 2 statines po 100 kg ir 135 kg bei 2 maišus po 120 kg nunešti 10 metrų. Po to juos uždėti ant pakylos, kurios aukštis 120 cm. Šioje rungtyje varžovas mane aplenkė vos puse sekundės: paskutinį maišą uždėjom kartu, ir tik dėl to, kad greičiau pakėlė rankas į viršų, jis pelnė pergalę“, – prisiminimais dalijosi M. Brazauskas.

Nugalėjo ilgesys tėvynei
Jauno vyro planuose dar vienerios varžybos – šiais metais Norvegijoje vyks prestižinių Galiūnų čempionų lygos finalinis etapas. Ambicingas sportininkas ir šiose varžybose tikisi pasirodyti puikiai. Tačiau jau netolimoje ateityje vyro laukia permainos – su šeima jis planuoja visam laikui sugrįžti į gimtuosius Kėdainius. Jis tikisi ir čia tęsti sportinę karjerą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.