Rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje buvo surengtas Konstitucijos egzaminas. Geriausiai užduotis atliko tarybos narė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėja Onutė Šulcienė. Ji pateko į antrą turą, kuris bus organizuojamas spalio 18 d.

Iš viso Konstitucijos egzamine dalyvavo aštuoni kėdainiečiai. Prieš prasidedant egzaminui, juos pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

Buvo parengti klausimai dviejų rūšių: turintiems teisinį išsilavinimą ar teisę studijuojantiems ir neturintiems.

Kėdainių rajono savivaldybėje į sunkesnius, sudėtingesnius, teisininkams skirtus klausimus atsakinėjo Darbo biržos Kėdainių skyriaus darbuotoja Rugilė Norušiūtė. Ji dar studijuoja teisę.
Testas susideda iš 30 klausimų. Spalio 4 d. – 1 etapas, o spalio 18 d. – 2-as. Į antrąjį pateko tie, kas gerai atsakė į ne mažiau kaip į 25 klausimus.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą šalyje organizuoja LR Teisingumo ministerija. Egzamino globėja − Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaitė.

Konstitucijos egzamino 2018 laimėtojai bus pasveikinti 2018 m. spalio 25 d. per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.

Pernai iš suaugusiųjų Kėdainių rajono savivaldybėje dalyvavo taip pat 8 dalyviai, o mokyklose egzaminą laikė daugiau nei 800 mokinių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.