Vien per liepos mėnesį agresyvūs šunys sukandžiojo 24 kėdainiečius.

Vien per liepos mėnesį agresyvūs šunys sukandžiojo 24 kėdainiečius.

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius medicinos pagalbos prireikė 20- čiai nuo gyvūnų nukentėjusių Kėdainių rajono gyventojų, per antrą šių metų ketvirtį – 26, o vien tik per liepos mėnesį – 24.

Kaip tinkamai elgtis šuns akivaizdoje?
Kinologų teigimu, kai šuo ant jūsų loja ar puola, jis bando nustatyti, kas jūs – priešas, draugas ar grobis. Jei sutiktas šuo elgiasi agresyviai, reikia elgtis ramiai ir draugiškai, neparodyti, kad jo bijote. Šuo, jausdamas svečio baimę – širdies dūžius ir padažnėjusį kvėpavimą, į savo teritoriją priims jau kaip žemesnės kastos narį ar įsibrovėlį. Todėl stovėkite atsisukę veidu į šunį ir atsipalaiduokite. Ramiu judesiu pliaukštelėkite sau per šlaunį ir aukštu bei džiugiu balsu kreipkitės į šunį, pavyzdžiui, galite pasakyti: „Geras šuo.“ Net jei ir labai baisu, jokiu būdu nebėkite. Bėgantis objektas šuniui reiškia grobį. Atminkite, šunys vadovaujasi kūno kalba.
Atminkite, kad įkąsti gali bet koks šuo, kuris jaučiasi užimantis viršesnę poziciją bandoje. Tad jei žmogus bandys nuskriausti, atimti maistą ar žaislus, šuns elgesys gali būti ir neprognozuojamas.

Kaip elgtis, jei įkando ar apdraskė gyvūnas?
• Būtina išsiaiškinti gyvūno savininko adresą, pavardę, telefoną, ar gyvūnas skiepytas nuo pasiutligės ir kada. Šie duomenys bus reikalingi gydytojui, sprendžiančiam apie vakcinacijos būtinumą.
• Tuoj pat po įvykio žaizdą ir odą aplink ją būtina plauti tekančiu vandeniu su ūkiniu muilu.
• Neskubėti stabdyti kraujavimo, jeigu jis nėra pavojingas gyvybei. Su tekančiu krauju iš žaizdos išplaunami virusai ir bakterijos, kurios gali sukelti ligas.

Įkandus bet kokiam gyvūnui, rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kur gydytojas, įvertinęs situaciją ir galimą riziką užsikrėsti pasiutlige, priims sprendimą dėl profilaktinio pasiutligės vakcinacijos kurso skyrimo.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Rima

    Dirbu valytoja. Pries pora savaiciu tvarkiau Geguciu gatves parkeli.Man besluojan taka atbego trys sunys,viena ciau-ciau veisles kale ,vienas kiemsunis ir vokieciu aviganiu veisles suo. Nieko nedariau,tiesiog stebejau kas bus.Ciau-ciau kale atsigule netoli manes ir pradejo urgzti,kiemsunis apibego rata aplink mane ir taip pat atsigule prie kales o vilksunis letai priejo prie manes apuoste ir piktai pradejo loti. Stovejau sustingus ir issigandus,paskui prisiminiau kad rankoje laikau sluota,nedarydama staigiu judesiu,letai ja pakeliau ir staigiai uzsimojau noredama sunys nuvyti.Matyt to ir tereikejo kad jie pabegtu. Taip uzsimojau kad net sluota sulauziau. Labai issigandau.Dabar mastau ar Kedainiuose nereiketu kokios firmos kuri gaudytu tuos palaidus sunis.Ir mieste butu saugiau.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.