Kėdainių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ sukurtas švarių rankų šokis išrinktas vienu geriausiu Lietuvoje. Kėdainiečiai ir dar 9 ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos šią savaitę atsiėmė apdovanojimus Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusioje laureatų pagerbimo ir apdovanojimo šventėje. 

„Vyturėlio“ švarių rankų šokis pripažintas vienu iš geriausių Lietuvoje. Laureatus sveikino (iš kairės) ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas, sveikatos ministras A. Veryga, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos vadovė D. Avižiuvienė, Kėdainių rajono vicemerė O. Urbonienė.

„Vyturėlio“ švarių rankų šokis pripažintas vienu iš geriausių Lietuvoje. Laureatus sveikino (iš kairės) ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas, sveikatos ministras A. Veryga, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos vadovė D. Avižiuvienė, Kėdainių rajono vicemerė O. Urbonienė.

Pasak pasirodymą rengusių „Vyturėlio“ meninio ugdymo pedagogės Jadvygos Railienės bei sveikatos priežiūros specialistės Gailutės Rutkauskienės, darželio auklėtiniams kelionė į Vilnių paliko itin didelį įspūdį, o dalyvavimas konkurse „Švarių rankų šokis 16“ suteikė daug naudingų ir praktinių žinių, kaip paprastais būdais saugoti savo sveikatą.

Mokėti reikia ir čiaudėti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija šį rudenį, jau penktus metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas prisijungti prie iniciatyvos „Švarių rankų šokis 16“. Konkurso dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, jį nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, nuorodą atsiųsti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui.
Lopšelis-darželis „Vyturėlis“ konkurse dalyvauja trečius metus iš eilės. „Tik šiais metais tapome laureatais. Šis konkursas yra labai svarbus ir reikalingas, nes vaikams primena, kaip svarbu plautis rankas, ugdyti savo asmens higieną. Darželyje vaikams nuolat primename, kodėl ir kada reikia plauti rankutes, mokome, kaip tai daryti. Tiesa, vaikai, nors ir žino, kad tai daryti reikia grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu, prieš valgį, tačiau dažnai tai pamiršta padaryti. Todėl mes, darbuotojai, auklėtiniams nuolat tą primename“, – sakė G. Rutkauskienė. Ji taip pat pridūrė, kad tinkama rankų higiena padeda išvengti daugelio užkrečiamų ligų, tokių kaip gripas ir peršalimo ligos, žarnyno infekcijos.
„Toks konkursas vaikams primena, kaip svarbu nuolat plautis rankas, be to, jie įgyja ir daugiau naudingų žinių, kaip, pavyzdžiui, reikia teisingai čiaudėti. Tą daryti reikia į alkūnės linkį“, – sakė pašnekovė.
Šiais metais konkurse dalyvavo dvi „Vyturėlio“ priešmokyklinio ugdymo grupės.

Dirba ne dėl apdovanojimų
Pasak meninio ugdymo pedagogės J. Railienės, išgirdusi kolegės G. Rutkauskienės pasiūlymą dalyvauti konkurse, ji iš karto pradėjusi galvoti apie pasirodymo siužetą ir mintį.
„Susimąsčiau, kokį įdomų pasirodymą parengus. Konkurso nuostatuose buvo pažymėta, kad filmukas turėtų būti minutės trukmės. O per tą minutę reikia tiek daug visko parodyti! Pirmiausiai išsirinkau muziką, prie kurios kūrėme idėją, jungėme judesius. Vaikams visa tai išpildyti pavyko puikiai – jiems tai gavosi lengvai ir natūraliai“, – šypsojosi J. Railienė.
Pasak pašnekovių, besirengiant konkursui, jos neturėjo tikslo laimėti: „Ne dėl to dirbame“, – pabrėžė jos.

Sostinė paliko didelį įspūdį
Šią savaitę laureatų apdovanojimo ceremonija vyko Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Į šventę vykusius „Vyturėlio“ darbuotojus bei auklėtinius lydėjo Kėdainių rajono vicemerė Olga Urbonienė bei Kėdainių visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė. Iniciatyvos nugalėtojus – per šimtą vaikų ir jų auklėtojų bei tėvų sveikino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija.
„Vaikams kelionė į Vilnių paliko labai didelį įspūdį – didžioji dauguma sostinėje apskritai viešėjo pirmą kartą. Parsivežėme labai daug dovanų – žaislų, įvairios didaktinės medžiagos. Kiekvienas vaikas asmeniškai gavo dovanų iš Kėdainių visuomenės biuro. Toks išskirtinis dėmesys buvo labai malonus“, – šypsojosi G. Rutkauskienė.

Dalyvavo ir daugiau įstaigų
Pasak Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės,
„Konkursas vyksta jau penkerius metus. Demonstruodami švarių rankų šokį, vaikai gauna labai svarbių įgūdžių, kaip taisyklingai plauti rankas, laikytis asmens higienos. Per žaidimo metodą vaikai įgauna labai svarbių žinių. Ankstesniais metais laureatais jau yra tapę darželio „Vaikystė“ ugdytiniai“, – sakė D. Avižiuvienė.
Konkurse „Švarių rankų šokis 16“ dalyvavo 195 ugdymo įstaigų atstovai. Per penkerius metus ši iniciatyva subūrė per 25 tūkst. vaikų, kuriuos suvienijo bendras tikslas – mažieji mokėsi taisyklingai plauti rankas bei susipažino su teisingo kosėjimo etiketo judesiais.
Šiais metais savo jėgas bandė ir daugiau Kėdainių rajono ugdymo įstaigų: Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“, „Bitučių“ grupė (vaikus ruošė vyresnioji auklėtoja Gražina Žiužnienė, vyresnioji meninio ugdymo  pedagogė Dalytė Ivoškienė), Kėdainių „Ryto“ progimnazija, 3a klasė (mokytoja Rūta Plučiuvienė), Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyrius (auklėtoja Jūratė Karanauskienė, muzikos vadovė Gintarė Brazinskienė).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.