„Daumantų-Hoptrans“ („Toverasport“) komanda su „Porsche 968 EBR“ automobiliu 1000 kilometrų lenktynėse, vykusiose Palangoje, absoliučioje įskaitoje užėmė šeštą vietą, o X1 klasėje užkopė ant antrosios vietos pakylos.

„Daumantų“ pagardų gamintojų remtą ekipažą sudarė Egidijus Bulotas, Gediminas Udras ir Andrius Teriochinas, komandai vadovavo iš Kėdainių kilęs automobilių sporto mylėtojas Tomas Žalpys.

Per lenktynes prapliupęs lietus visai nenugąsdino lenktynininko Gedimino Udro, nes jam patinka važiuoti šlapia danga.

Per lenktynes prapliupęs lietus visai nenugąsdino lenktynininko Gedimino Udro, nes jam patinka važiuoti šlapia danga.

Iš viso dėl 1000 kilometrų lenktynių taurės kovėsi 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Belgijos.

„Porsche“ triumfo valanda

Absoliučioje įskaitoje triumfavo irgi „Porsche“ vairavusi komanda. Žiūrovų tribūnose ritosi pergalės džiaugsmo aidai, kai Nemunas Dagilis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.

Nuo 2005 metų, kai kartu su Egidijumi Dapšu laimėjo lenktynes, progos užkopti ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio kantriai laukę Nemunas ir Nerijus Dagiliai, kartu su Benediktu Vanagu, vairavę „Porsche 911 GT3“, visgi sulaukė savo triumfo valandos.

Nugalėtojams, paskutiniuosiuose 30 ratų padovanojusiems kvapą gniaužiančią kovą, negailėjo ovacijų ir žiūrovai.

Ne menkesnes ambicijas puoselėjo ir svečiai iš Belgijos, „Mojo Lounge Racing“ komandos „BMW M3 Silhouette“ tramdę Steve Vanbelingenas ir Ward Sluys, kurie kartu su Benny Smets 2010 metais tapo 1000 km lenktynių absoliučios įskaitos nugalėtojais, ir šiemet pastarąjį lenktynininką pakeitęs Michaelis Verhagenas, kuris kaip liūtas tuose paskutiniuose 30 ratų kovėsi su būsimaisiais nugalėtojais.

Iš viso dėl 1000 kilometrų lenktynių taurės kovėsi 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Belgijos.

Iš viso dėl 1000 kilometrų lenktynių taurės kovėsi 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Belgijos.

Dar prieš lenktynes belgų ekipa neslėpė, jog juos tenkins tik pirmoji vieta. Tačiau jie finišavo antri, nugalėtojams pralaimėję net ne ratą, o tik 35,364 sek.

Trečiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė „Inter Rao Lietuva“ sportininkai Rytis Garbaravičius, Marijus Mazuchas ir Robertas Kupčikas, vairavę BMW M3 ir nuo nugalėtojų atsilikę 13 ratų.

Per žingsnį nuo nugalėtojų pakylos liko „Technorama-Welman“ komanda, kurios sportininkai Linas Adomavičius, Martynas Samuitis ir R. Kupčikas vairavo „Honda Civic Type R“ ir kuriuos nuo nugalėtojų skyrė 18 ratų.

Penkti liko „Liqul Moly Racing Team Lithuania“ lenktynininkai Edvinas Arkušauskas ir broliai Jonas bei Ignas Gelžiniai, su „BMW E90 edva“ atsilikę 25 ratais.

Šeštąją absoliučios įskaitos vietą užėmė Kėdainių komandos „Daumantų-Hoptrans“ („Toverasport“) lenktynininkai Egidijus Bulotas, Gediminas Udras ir Andrius Teriochinas, vairavę „Porsche 968 EBR“ ir 30 ratų atsilikę nuo nugalėtojų.

Pritrūko tempo

Kėdainiečių ekipažą mielai palaikė daininikė Katažina Nemycko.

Kėdainiečių ekipažą mielai palaikė daininikė Katažina Nemycko.

Kėdainių komandos vadovas Tomas Žalpys vis dar analizuojantis lenktynių protokolus, įrašus ir eigą, sako, kad iki aukštesnės vietos jų ekipažui pritrūko tempo: „Lenktynės buvo permainingos ir įdomios žiūrovams. Kadangi ne kartą prapliupo lietus, tai buvo neblogai išbandytas važiavusiųjų meistriškumas. Mūsų ekipaže ypač gerai pasirodė Gediminas Udras, kuriam patinka važiuoti šlapia trasa. Lėčiau ir atsargiau važiavo Andrius Teriochinas. Tačiau bendru rezultatu esu patenkintas. Į šias lenktynes mūsų klubo komanda grįžo po penkerių metų pertraukos, tad turėjome tikslą pakliūti bent į dešimtuką. Likome šešti ir tai yra labai neblogai!“

Kėdainių komada džiaugiasi, kad buvo gerai paruošusi savo automobilį ir jį per lenktynes išsaugojo nesugadintą. „Mes puikiai atlikome namų darbus ruošdami automobilį, nes didžiausias mūsų „Porsche“ gedimas – perdegusi lemputė. Tuo tarpu kitiems nutiko įvairių nemalonumų: gedo varikliai, lūžo detalės ir vyko avarijos“, – sakė T. Žalpys.

Panaudojo keturis komplektus padangų

K. Nemycko nepabūgo net rato pakeisti lenktyniniam automobiliui.

K. Nemycko nepabūgo net rato pakeisti lenktyniniam automobiliui.

Kad įveiktų 1000 kilometrų „Daumantų-Hoptrans“ ekipažas panaudojo keturis komplektus padangų. „Kadangi oras buvo permainingas, tai ir padangų reikėjo įvairių. Džiūstant trasai vieną lietaus padangų komplektą tiesiog sudeginome. Tačiau daugiau incidentų neturėjome.

Paprastai padangų galima pakeisti ir devynis komplektus, nes lenktynininkai keičiasi kas valandą, o visos varžybos trunka kiek ilgiau negu devynios valandos. Tačiau ne visi gali sau leisti įsigyti tiek daug padangų komplektų. Automobilių sportas – gana brangus malonumas, todėl esu labai dėkingas komandos rėmėjams: ir Sauliaus Grinkevičiaus vadovaujamiems „Daumantams“, ir bendrovei „Hoptrans“, kuriai vadovauja Vytautas Volkevičius. Jie mums ir padėjo pasiruošti lenktynėms“, – sakė T. Žalpys.

Ruošiasi kitoms lenktynėms

Puikų rezultatą 1000 kilometrų lenktynėse parodęs Kėdainių ekipažas jau planuoja kitų varžybų pasirodymus. „Turime gerą automobilį, tad jo garaže tikrai nelaikysime. Dar šį rudenį žadame dalyvauti Kačerginės 555 kilometrų lenktynėse, o kitąmet į Palangą irgi būtinai važiuosime. Tik žadame kiek pakeisti lenktynininkų sudėtį. Labai noriu į komandą sugrąžinti Aivarą Pyragių, kuris nestokoja greičio, turi ambicijų ir gali parodyti puikių rezultatų“, – ateities planais dalijosi „Daumantų-Hoptrans“ komandos vadovas.

Laikosi savo principo

Lenktynininkus parėmusios bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius sakė, jog jam buvo malonu paremti buvusio kėdainiečio norą sugrąžinti į lenktynes komandą, kuri atstovautų Kėdainiams. „Laikausi savo principo, jog pirmiausia turime remti profesionalų sportą, kad vaikai ir jaunimas turėtų į ką lygiuotis ir norėtų sportuoti. Man tos lenktynės paliko labai neblogą įspūdį, juolab kad šįkart turėjome galimybę palaikyti savo krašto komandą. Supratau, jog ekipažas turi potencialo ir rezervų, tad bendradarbiavimą su juo tikrai tęsime ir kitąmet, matyt, pakils į aukštesnę vietą“, – sakė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.