Šeštadienį, gegužės 5 dieną, Vilniaus rotušėje įvyko Gyvybės apdovanojimai, skirti pagerbti labiausiai prie gyvybės kultūros puoselėjimo prisidėjusius žmones, inicia­tyvas ar organizacijas. Apdovanojimai kasmet įteikiami minint Pasaulinę gyvybės dieną, kuri Lietuvoje nuo 1998 m. švenčiama paskutinį balandžio sekmadienį.

Gyvybės apdovanojimų, kuriuos organizuoja žurnalas „Ateitis“, portalas „Bernardinai.lt“ ir žurnalas „Apžvalga“, tikslas – pastebėti gyvenimą ir viltį teikiančius žmones, papasakoti apie jų iniciatyvas, pasidalinti šviesiais viltingais darbais su visuomene ir priminti, kad kiekvienas žmogus yra vertybė.

Kunigas Ričardas Doveika, įteikdamas Gyvybės apdovanojimą „Už šeimos stiprinimą“ kėdainiečių Vilmos ir Deivido Judenių šeimai, dėkojo mamai ir tėčiui, vyrui ir žmonai, šeimai, kuri augindama savo vaikus, dalinasi svajone ir saugia aplinka ir su kitais vaikais.

Nuo 2009 m. Vilmos ir Deivido Judenių namuose veikia vaikų dienos centras „Tavo svajonė“, kuriame kasdien lankosi vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų. Tai žmonės, konsultuojantys šeimas, padedantys spręsti šeimoje kylančias problemas, organizuojantys savigalbos grupes jaunuoliams.

„Gyvybės apdovanojimai 2018“ – jau penktą kartą vykstanti iniciatyva. Vilniaus rotušėje apdovanojimai visuomenės veikėjams įteikti ir dar šešiose nominacijose: „Už šeimos stiprinimą“, „Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą“, „Už pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasmingumu ir už vilties skleidimą“, „Už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą“, „Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę“ ir „Už ilgametį indėlį gyvybės kultūros puoselėjimui“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.