Jau kuris laikas Kėdainiuose buvo organizuojami įvairūs mėgėjiški protų mūšiai, tačiau šią savaitę kėdainiečiai oficialiai prisijungė prie „Protų kovų su Robertu Petrausku“ lygos. Kėdainiečiai žiniukai varžysis su devynių miestų azartiškais žmonėmis, kuriems artimas pažinimo jausmas.

Geriausiai Kėdainiuose „Protų kovose“ startavo „Dykaduonių“ komanda.

Geriausiai Kėdainiuose „Protų kovose“ startavo „Dykaduonių“ komanda.

„Protų kovos“ kiekvieną pirmadienį 19 valandą suplanuotos restorano „Grėjaus namas“ konferencijų salėje.
Laukia 30 susitikimų
Iš viso planuojama 30 „Protų kovų“ susitikimų. Po jų miestų nugalėtojų komandos susitiks ir kausis dėl geriausios šalies komandos vardo finale. „Man teko garbė organizuoti šį žaidimą bendrovės „Lifosa“ darbuotojams praėjusiais metais. Pamačiau, kokie jie yra azartiški ir galvoti. Nutariau kėdainiečius pakviesti į mūsų lygą ir, matau, jog neapsirikau. Pirmame susitikime dalyvauti norą pareiškė dešimt komandų, nors varžytis atvyko viena mažiau. Vadinasi, mūšiai tarp kėdainiečių vyks atkaklūs“, – paruošiamajam mūšiui į Kėdainius atvykęs sakė „Protų kovų“ organizatorius Robertas Petrauskas. Jo teigimu, dalyvauti žaidime žmonės ryžtasi dėl įvairių priežasčių: vieniems reikia adrenalino, kiti trokšta sužinoti kažko naujo, o treti tiesiog nori nugalėti. „Mūsų prizai nėra labai ypatingi. Turime simbolinių dovanų. Tačiau geriausi žaidėjai varžosi dėl vardinių žiniukų ženkliukų. Juos turėti – didelė garbė. Be to, mūsų žaidimą remia aludariai. Nugalėjusi komanda kitą susitikimą yra vaišinama alumi. Paprastai po tokių vaišių antrąkart ji nebelaimi“, – šypsojosi R. Petrauskas.

Menas suburti komandą
Pasak R. Petrausko, suburti konkurencingą komandą – tikras menas. „Jei norite, kad komanda būtų pajėgi ir atsakytų į kuo daugiau klausimų, reikia į ją pakviesti kuo platesnių pažiūrų ir įvairesnių žmonių. Vienas gali domėtis muzika, kitas istorija, trečias politika. Be to, gerai, kad komandoje būtų ir jaunimo, ir brandesnių žmonių“, – patarė žaidimo žinovas ir organizatorius. Pasidomėjus, kokie klausimai ruošiami dalyviams, nuskambėjo trumpas atsakymas: „Labai įvairių klausimų parengiame. Kai kurie reikalauja tikslių žinių, bet dauguma klausimų yra paprasti, tik sukti. Į tokias užduotis atsakymus galima tiesiog išmąstyti.“

Traukia žinios
Kėdainietė Sonata labai apsidžiaugė, kai ją į savo bei draugų suburtą komandą pakvietė gimnazistas sūnus. „Buvo smagu, kad jaunimas pasitiki manimi. Po bandomojo žaidimo užėmėme septintąją vietą ir suabejojome, ar sugebėsime garbingai varžytis. Tačiau po pirmojo oficialaus žaidimo pakilome į penktąją poziciją tarp kėdainiečių. Vadinasi, susivokėme, kur pakliuvome ir kaip reikia žaisti. Kadangi darome pažangą, tai trauktis iš „Protų kovų“ neketiname. Man šis žaidimas įdomus tuo, kad čia per tris valandas gauni didelį srautą labai daug ir įvairios informacijos. Nežinau, kiek knygų ir straipsnių reikėtų perskaityti, kad taip praturtinčiau akiratį, kaip jį praplečiu žaidime“, – savo įspūdžiais dalijosi Sonata.

Robertas Petrauskas (kairėje) kėdainiečių „Protų kovų“ vairą patikėjo Deividui Patkauskui.

Robertas Petrauskas (kairėje) kėdainiečių „Protų kovų“ vairą patikėjo Deividui Patkauskui.

Gali prisijungti ir naujokai
Bandomajame žaidime dalyvavo devynios komandos, o pirmajame oficialiame lygos žaidime – viena komanda mažiau. Abu kartus nugalėjo „Dykaduoniai“, kurios pagrindą sudaro „Lifosos“ žaidimo nugalėtojų komandos nariai. Komandos kaskart jėgas bando šešiuose turuose po dešimt klausimų. Tad per vakarą tenka atsakyti į šešiasdešimt klausimų. Klausimai vienodi visiems lygos dalyviams, nesvarbu, kuriame šalies ar užsienio mieste jie varžosi. „Klausimus pateikiame internetu, juk gyvename naujausių technologijų amžiuje“, – sakė R. Petrauskas. Tad pasibaigus žaidimui gali matyti ne tik savo pasiekimus, bet ir kaip jie atrodo tarp visos Lietuvos žiniukų.
Kadangi „Protų kovos“ tik įsibėgėja, tai naujokai dar gali prisijunti prie žaidimo. Reikia tik suburti komandą ir susisiekti su žaidimo organizatoriais. Taisykles galima rasti socialiniame tinkle „Facebook“ paskyroje „Protų kovos su Robertu Petrausku“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.