Praėjusiais metais kėdainiečių šeimos naujagimiams vaikučiams suteikė ne tik populiarius visoje Lietuvoje, bet ir labai retus, įdomius vardus. Tėveliai labai dažnai suteikė ir senus, lietuviškus vardus. 

Pirmasis 2016 metų naujagimis Kėdainių ligoninėje – beveik pusketvirto kilogramo svėręs pusmetrinis Nojus, kuris yra trečiasis vaikutis šeimoje.

Pirmasis 2016 metų naujagimis Kėdainių ligoninėje – beveik pusketvirto kilogramo svėręs pusmetrinis Nojus, kuris yra trečiasis vaikutis šeimoje.

Beje, praėjusiais metais Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje registruota keliomis dešimtimis daugiau gimimų nei 2015-aisiais metais.

Berniukų gimė daugiau
„Praėjusiais metais iš viso užregistruota 590 gimimo įrašų. Gimė 299 berniukai bei 291 mergaitė. Iš jų trys šeimos susilaukė dvynukų. Iš minėto skaičiaus 151 vaikutis gimė užsienyje, o vėliau buvo įtrauktas į apskaitą Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje pagal teisės aktus“, – sakė Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė. Daugiausiai vaikų gimė Jungtinėje karalystėje (97), Airijoje (20), Norvegijoje (14), Vokietijoje (10), Prancūzijoje (2), Švedijoje (4), po vieną Ispanijoje, Graikijoje, Rusijoje ir Azerbaidžiane.
„Taigi kaip ir 2015 metais, taip ir praėjusiais metais, pagal minėtus skaičius daugiausiai kėdainiečių yra išvykusių į Jungtinę Karalystę, nes ten daugiausiai gimė vaikučių“, – sakė skyriaus vedėja.
Daugiausiai gimimų užregistruota rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Per pastaruosius šešerius metus, nuo 2010 metų, toks užregistruotų gimimų skaičius yra didžiausias (2010 metais užregistruota 595 gimimai).
2015 metais Kėdainių civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje užregistruoti 553 gimimai.

Tėveliai rinko įdomius vardus
Pasak G. Petrauskienės, iš 590 registruotų gimimų, 347 vaikai gimė tėvams esant santuokoje, 210 vaikų pripažinta tėvystė, kai tėveliai nėra santuokoje, 33 gimimus registravo vienišos mamos.
2016 metais 62-ejose šeimose gimė po trečią vaiką, 11 šeimų po ketvirtą ir po penktą vaiką, penkiose šeimose po 6 atžalą, o vienai šeimai praėjusiais metais gimė net septintasis vaikutis.
„2016 metais tėveliai savo vaikams rinko labai gražius, įvairius, bet ir retus, įdomius vardus. Žinoma, rinkti ir populiarūs visoje Lietuvoje vardai. Tėveliai kartais vardus renka net kelis mėnesius. Tarp mergaičių, praėjusiais metais buvo registruota daugiausiai Rugilių bei Lėjų – po 9 kartus. Emos ir Kamilės vardas suteiktas po aštuonis kartus. Populiarūs buvo buvo ir Austėjos, Luknės, Viltės, Smiltės, Amelijos vardai. Populiariausias berniuko vardas buvo Nojus – jis suteiktas 11 kartų. Po 10 kartų duotas Mato, Emilio, Jono, Luko vardas. Dažnai suteikti ir Beno, Dominyko, Arijaus vardai“, – sakė G. Petrauskienė.
Reti ir įdomūs vardai, kuriuos savo mažyliams suteikė kėdainiečių šeimos:
mergaičių vardai: Esmilė, Reina, Glorija, Ulita, Erdvilė, Kilina, Esma, Katalėja, Iglė, Lineta, Lukrecija, Gertrūda, Felicija. Duoti ir įprasti ir seniau buvę populiarūs vardai – Eglė, Vaiva, Rūta, Saulė, Barbora.
Reti berniukų vardai: Taironas, Agatas, Nerilis, Daurius, Alantas, Dojus. Suteikti ir gražūs lietuviški vardai: Mykolas, Vytautas, Radvilas, Mindaugas, Antanas, Motiejus, Gediminas, Adomas, Skomantas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.