Yra linksmas posakis: „Surišk italui rankas ir jis negalės kalbėti“ – taip apibūdinamas italų pomėgis gestikuliuoti kalbant. Perfrazuojant šį posakį galima, deja, jau nebe linksmai, apibūdinti rinkimines kampanijas Kėdainiuose: „Atimk iš kandidatų galimybę blogai kalbėti apie oponentus ir jie neturės ką pasakyti rinkėjams“.

Tokia praktika Kėdainių krašte taikoma jau nebe pirmą kartą. Ir visi kandidatai jau turėjo priprasti – kas ketveri metai ateina laikmetis, kai oponentų „pilietinė pareiga“ viešumoje kalbėti tik apie visokias blogybes (dažniau tariamas) paaštrėja dešimtis kartų. Tai panašu į mėnulio pilnaties metą…

Tačiau aš nenoriu susitaikyti su tuo, kad būtų pilamas purvas ant viso Kėdainių rajono, o tuo pačiu ir ant kiekvieno kėdainiečio asmeniškai. Gerbiami kandidatai, kreipiuosi į Jus: „neuždirbinėkime“ politinių taškų, menkindami visų kėdainečių savigarbą.

Stebint informaciją, skleidžiamą socialiniuose tinkluose, ar skaitant populiariausius šalies portalus, laikraščius, kitų šalies vietovių žmonėms gali susidaryti įspūdis, kad kėdainiečiai yra atsilikėliai, viskuo nepatenkinti ir turintys daugiausia problemų visoje šalyje. Komentarai po tokių straipsnių: „Ir vėl Kėdainiai…. Kas su jumis, kėdainiečiai, negerai“, žeidžia ne tik mane. Esu įsitikinęs, kad tai žeidžia ir Kėdainių krašto žmones. Rinkiminio „purvaslydžio“ purslai neturi paliesti visų kėdainiečių orumo.

Politika aiški: kuo blogiau parodysime Kėdainių rajono situaciją visuomenei – tuo lengviau bus pasakyti: „Mes „išgelbėsime“ jus!“ Tik medalis turi dvi puses. Ar galima išgelbėti žmogų, prieš tai ilgą laiką žeminus, niekinus jo savigarbą?

Įprasta nuo senų senovės: kiekvienas žmogus gina savo šeimos, gimtinės, šalies garbę. Gina tai, kas svarbiausia. O žmones, kurie juodina tai, kas brangu, apibūdino patarlėje: „Blogas paukštis, kuris į savo lizdą dergia“. XXI amžiuje žmogaus garbė vis dar turi neįkainojamą vertę, kaip ir žmogaus darbai. Vertės neturi tik kalbos. Tačiau būtent kalbos sukuria nuomonę apie mus, viso rajono gyventojus. Kas lankosi Kėdainiuose, stebisi tokiomis kalbomis, mat nei griuvėsių, nei nuskurdusių ar nuskriaustų žmogelių nemato. O kas neapsilanko? Tie patiki pasakomis.

Kreipiuosi į kandidatus ir asmenis, vadovaujančius jų rinkiminei kampanijai. Jeigu turite viduje prikaupę daug pykčio ir purvo – pilkite visa tai, kaip esate įpratę, mano pusėn. Aš prie to įpratau. Per visą savo politinę veiklą man teko būti ir „caraičiu“, ir „kudakuojančia višta“. Tačiau to pykčio ir savo vidinio purvo nenukreipkite ant viso Kėdainių rajono gyventojų. Nemenkinkite savo gimtojo krašto žmonių. Aš žinau, kad mūsų žmonės yra darbštūs, protingi, veiklūs, pilietiški. Jie nenusipelnė pajuokų interneto platybėse, ar pašaipų susitikimuose: „Na, jūs ten Kėdainiuose, kažkokie….“

Atsakau visiems: mes Kėdainiuose esame tokie, kaip visi lietuviai. O jeigu kam norisi skleisti žinią, kad pas mus viskas blogiau, nei kitur, tai ne kėdainiškių problema. Tai bėda tų, kurie teigdami, kad myli savo kraštą, stengiasi skleisti apie jį ir jo gyventojus kuo daugiau blogos informacijos.

Gerbiami šios rinkiminės kampanijos dalyviai. Kovo 3 d. vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Po jų vieni eis iškėlę galvas, kiti nukabinę nosis. Tačiau svarbiausia dabar elgtis taip, kad po rinkimų nebijotume savo rajono žmonėms pažiūrėti į akis. Juk sutikę jie gali paklausti: „Kodėl vardan savo asmeninių, politinių tikslų pažeminai mano, kėdainiečio, garbę?“

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius

Užs. Nr. 2


Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Kėdainių rajono rinkimų apygardoje Nr. 19 kandidatų sąrašo politinės kampanijos sąskaitos.

About The Author

Related Posts

18 Responses

 1. D4ainius

  Kažkas tikro ir nuoširdaus. Kažkas naujo politinės kultūros srytije. Pažystu, todėl asakingai galiu pareikšti, kad šios mintys šìo žmogaus vidinės dvasinės kulūros atspindys. Tai kažkas tikro , nuoširdaus ir laiko patikrinto.

  Atsakyti
 2. zofija

  Labai geras pasakimas mere
  klista aisku ir meras kartais ir darbuotojai ten, nu bet zinokit kazkaip zmogus sitas man solidziausiai atrodo is tu visu penkiu, sake kaimyne kad lyg septyni yra?

  Atsakyti
 3. Jūratė

  Taip, vadinkime daiktus savais vardais. Valentinas Tamulis ir jo komanda per susirinkimus su rinkėjais nuolatos juodina Saulių Grinkevičių ir jo komandą, nuveiktus darbus. Net jei Tamulis būtų geras kandidatas, toks juodinimas yra neatleistinas ir vien dėl šios priežasties Tamulio komanda balsų nenusipelnė. Tikrai labai bjauru. Gėda Tamuliui ir jo pakalikams. Meras tokiomis technologijomis atėjęs į valdžią būtų gėda visam rajonui.

  Atsakyti
 4. Joana

  Save gerbiantis , kultūringas žmogus paprastai nebando purvinti kito. Tik pats būdamas labai purvinas išpurvina visus aplink save. Tada pats jaučiasi smagiau, nes visi purvini. Toks tik pasigailėjimo yra vertas.
  O dabartinio mero gali nejuodinti. Kas, jeigu ne Saulius Grinkevičius prikėlė Kėdainius iš stagnacijos, net visos Lietuvos savivaldybių tarpe iškėlė Kėdainius į aukštą vietą?Reikia būti aklam, kad nematytum kiek gera jis padarė Kėdainių rajonui savo kadencijos metais.

  Atsakyti
 5. Sako

  Sako:“ Įleisk velnią į bažnyčią, lips ir ant altoriaus.“
  Įdomu, kieno iniciatyva šitas Tamulis perkeltas dirbti iš kaimo seniūnijos į miestą. Va, užsinorėjo ir meru tapti.Niekas neneigia, kad jis geras seniūnas.Bet ar ne per greit į tokias pareigas?

  Atsakyti
  • Jūratė

   O Tamulio kompanija – ne atskilusieji iš Darbo partijos kartais?

   Atsakyti
 6. figa

  Labai virkaujantis meras. Daznai skundziasi zmonems, kad apie ji spauda blogai raso. Gal pakaks verkslenti, bukit tikras vyras ir ismokit garbingai zaisti zaidima?

  Atsakyti
  • Jūratė

   Grinkevičius ne virkauja, o sako tiesą. Tos Tamulio akcijos apie „į teismą paduotą savivaldybę“, apie tai, kaip „jį skriaudžia ir kankina“, atrodo nekaip…

   Atsakyti
   • Sako

    Kultūringoje spaudoje nepastebėjau, kad būtų kas nors meluojama apie mūsų merą. Na, o purvinoji Kėdainių spauda teisybės rašyti nesugeba.

 7. Vlada

  Buvau susitikime su Valentinu Tamuliu ir jo komanda, nuu žinokit taip pakeičiau nuomonę apie žmogų …. Kėdainiams pasirodo, tik šaligatvius jie tvarkys ….. per susirinkimus su rinkėjais nuolatos juodina dabartinį merą…. nuveiktus darbus…..
  Tikrai už tokį žmogų nebalsuosiu,,,, labai gerai, kad nuėjau į susitikimą ….

  Atsakyti
 8. jonas

  Buvo noras apsigyventi Kėdainiuose,bet kada pamačiau kokia mieste betvarkė,negebėjimas tvarkytis,nuolatinė smarvė tvyranti ore dėl ko negalima net langų atidaryti praėjo visas noras.

  Atsakyti
 9. Agota

  Jūrate, gal jus susirinkime nebuvot, aš bent 3 lankiausi.Jokio nuodinimo pamazgų pilymo nėra. Taip kritikos jo padarytiems darbams iešleistiems tūkstančian pliažams, statymui naujū pastatų pamitštant vienintelius Kultūtos namus kur mes galime bent jau kokį koncertą pažiūrėti pinigų neužteko.Kas nrdirba tad neklysta,bet jau laikams naujiems žmonėms.pabodo mero erogancija ir savivaldybei ant durų koduotos spynos

  Atsakyti
  • Jūratė

   Nors be galvos liksi, visiems neįtiksi. Kiekvienas turime savo nuomonę. Tegu laimi geriausias. Beje, jei jau rašote atsiliepimą, pasistenkite jame nepalikti šitiek klaidų. Penkios eilutės, o klaidų gal 20 ar net daugiau…

   Atsakyti
 10. E.ma

  Šiaip apie Kėdainių politinę ar verslo situaciją nacionalinėje medijoje nieko blogo nėra rašoma ar rodoma, atvirkščiai. Tačiau mūsų rajonas pastaruoju metu garsėja nusikaltėliais ir beširdžiais, bet ar tai politinės intrigos – vargu bau. Sakyčiau meras tirština spalvas. Bet gi rinkimai, ar ne? Reikia. Kėdainiai mažyčiai, gal pagalvokit apie žmones ir jų gerovę, o ne žaiskit „Sostų karus“. Beje, serialo naujas sezonas taip pat pavasarį 😉

  Atsakyti
 11. kedainiete

  Nemanau, kad meras turetu sakyti “as iprates”. Meras turetu daryti viska del savo krasto zmoniu, o ne nuleisti galva ir rodyti, kad yra silpnas. Jei esamas meras pavargo ir rodo savo silpnuma, tai as budama kedainiete nenoriu tokio zmogaus mero poste.

  Atsakyti
 12. Kedainietis

  Juoką kelia šitas straipsnis 🙂
  Sveikinu Mugės žurnalistus už straipsnio rašymą (taikomas juodąsias technologijas) ir komentavimą.
  Tik labai įdomu – pats rašau pats komentuoju – nejaugi niekas taip neskaito Mugės, kad tokių priemonių prireikė?

  Atsakyti
 13. Olia

  Abejotinas Sauliukas ir jo komanda, kuriai vadovauja su viduriniu išsilavinimu moteriškė. Tiesiog super.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.