Spalio 6-ąją Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais paskelbė humanitarinę pagalbos Ukrainos žmonėms akciją. 

Šiltos pirštinės, kojinės – net ir maža auka nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams gali būti svari ir reikalinga.

Šiltos pirštinės, kojinės – net ir maža auka nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams gali būti svari ir reikalinga.

Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų ir lėšų, kurios padėtų nukentėjusiems nuo karo ukrainiečiams išgyventi artėjančią žiemą. Pagalbos šauksmui liko neabejingi ir kėdainiečiai.

Neša ir kareiviškus batus
Pasak Žydrės Pranevičiūtės, koordinuojančios paramos rinkimą Kėdainių šv. Juozapo parapijos Caritas organizacijoje, geros valios kėdainiečiai ukrainiečiams aukoja noriai ir gausiai.
„Patalpa, kurioje sandėliuojame gautąją paramą, jau beveik pilna. Žmonės aukoja šiltus žieminius paltus, kailinius, striukes, šiltas kojines. Keli senukai savo senus kerzinius kareiviškus batus yra atnešę. Na, o moterys, ypač močiutės, mezga, neria, siuva, tad turime nemažą kiekį primegztų storų kojinių, šiltų pirštinių. Tie, kurie nemoka jokių rankdarbių, neša daiktus – štai neseniai gavome pilną maišą vaikiškų kojinių ir pėdkelnių, prieš kelias dienas – maišą sauskelnių“, – žmonių dosnumu džiaugiasi pašnekovė.

Tikisi pagalbos ir iš verslininkų
Pasak Ž. Pranevičiūtės, iki šiol jau suaukota daugiau nei 600 kg paramos. „Nemažai žmonių į kvietimą sureagavo tikrai rimtai ir neša paramą atsakingai – gerus, nesunešiotus daiktus, o ne tiesiog tai, kas lieka išvalius spintas. Labai sunku prognozuoti, kiek jos dar gausime, tačiau neabejoju, kad bus tikrai nemažai, mat akcija vyks dar kelias savaites, iki lapkričio 10 dienos“, – kalbėjo ji.
Visos gautos aukos yra suskaičiuojamos bei įrašomos į sąrašus. „Vėliau paramą sukrausime į dėžes ir Kėdainių dekanatas viską centralizuotai išveš į centrinę Caritas būstinę. Savo pajėgomis nuvežti tikrai negalėsime, tad prašysime savivaldybės, policininkų pagalbos, kad mums padėtų“, – žmonių gerumo tikisi pašnekovė. Ji teigė, kad laukia pagalbos ne tik iš paprastų gyventojų, bet ir iš rajono įmonių ir įstaigų kolektyvų, verslininkų. Beje, pastarieji taip pat nelieka abejingi. „Mums padeda ir verslininkai – savais kanalais pavyko pasiekti, kad vieno prekybos centro „Maxima“ vadovas mums atiduotų didelių dėžių. Į jas sudėsime visus gautus daiktus“, – šypsojosi ji.

Trūksta maisto produktų
Paramą ukrainiečiams galima suteikti ir pinigine auka – specialiai tam yra atidaryta bendra Caritas sąskaita, į kurią galima pervesti norimą sumą pinigų. „Ukrainiečiams karo zonoje reikia ir tvarsliavos, medikamentų. Visa tai yra perkama centralizuotai už suaukotus pinigus. Mes patys piniginių aukų nepriimame“, – kalbėjo ji ir pridūrė, kad nors ir sulaukta nemažai paramos daiktais, iki šiol gyventojai neatnešė nė vieno negendančio maisto produkto. „To irgi labai reikia, juk daiktais sotus nebūsi. Labai tikiuosi, kad pavyks ukrainiečiams nuvežti ir maisto produktų“, – sakė ji.

Atsiranda ir palaikančių Putiną
Pašnekovė, paklausta, kaip kėdainiečiai, atnešdami paramą, vertina įvykius Ukrainoje, sakė išgirdusi įvairių nuomonių.
„Vieni sako, kad taikos metu, civilizuotais laikais tokių dalykų kaip karas apskritai negali būti. Tokie ir Putiną pakeiksnoja, močiutės ašaroja bijodamos, kad karas iki mūsų gali ateiti. Tačiau būna ir turinčių priešingą nuomonę, palaikančių karo veiksmus – esą žmonės ir taip pasileidę. Tokie atneša paramą, tačiau pikti, nepatenkinti“, – kalbėjo ji.
Tačiau Ž. Pranevičiūtė dėkoja visiems, neliekantiems abejingais svetimai bėdai ir galintiems padėti ne kalbomis, bet realiais veiksmais.
„Tikrai nesitikėjome tokio žmonių bumo. Gal atėję šalčiai žmones kiek išgąsdino, o gal per žiniasklaidą nuolat transliuojami baisūs karo vaizdai – žmogui, manau, visa tai suvirpina širdį“, – įsitikinusi Carito darbuotoja.

Ukrainiečiams aukokite:
Ukrainos Caritas pateikė tikslų sąrašą pačių reikalingiausių daiktų, kurių reikia žmonėms: šiltų drabužių (megztukų, liemenių, striukių, kepurių, šalikų, pirštinių, kojinių), žieminių batų (vyriškų, moteriškų, vaikiškų), šiltų antklodžių ir miegmaišių, konservuotų maisto produktų (mėsos, žuvies, sutirštinto pieno ir kt. konservų, aliejaus), sauskelnių (įvairių dydžių suaugusiems ir vaikams). Aukojami daiktai turi būti nauji arba labai geros kokybės. Daiktus reikia atnešti į Šv. Juozapo parapijos raštinę.
Aukoti nukentėjusiems Ukrainos žmonėms galima tiesiogiai pervedant paramą į Lietuvos Carito sąskaitą (prisijungus prie savo el. bankininkystės): paskirtis „Pagalba Ukrainai“, AB bankas Swedbank, a.s. nr. LT117300010115125084.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.