Rugpjūčio 23-oji – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena. Tądien kartu su kėdainiečiais atminimo renginiuose dalyvavo rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Seimo ir rajono tarybos nariai.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pagerbė visus kovojusius už Lietuvos laisvę.

Šv. Juozapo ir šv. Jurgio bažnyčiose aukotos šv. Mišios už Tėvynės laisvę ir kovotojus.

Vėliau šv. Juozapo bažnyčioje pašventintos gėlės buvo padėtos prie rezistentams skirto paminklinio akmens Skongalio gatvėje. Čia mirusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute, uždegtos atminimo žvakutės. Žuvusiems už laisvę kovotojams pagarbą atidavė Kėdainių krašto šauliai ir kraštiečiai.

„1939 metais rugpjūčio 23-ąją pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas palietė ir sulaužė dalies Lietuvos žmonių gyvenimus, tačiau Baltijos kelias suvienijo mūsų tautą ir parodė, kad esame stiprūs, vieningi ir nieko nebijom. Branginkime laisvę, mylėkime savo tėvynę, atminkime kovojusius ir žuvusius už tai, kad galėtume džiaugtis nepriklausomybe“, – sakė S. Grinkevičius.

Po to rajono vadovai kartu su minėjimo dalyviais vyko prie Ukmergės rajone kėdainiečių pastatyto kryžiaus, įprasminančio 1989 metais parodytą kraštiečių vienybę Baltijos kelyje. Čia susirinkusieji taip pat padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakeles. Skambėjo Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblio „Jorija“ atliekami kūriniai.

Rugpjūčio 23-ąją paminėta Lietuvai svarbi data – 29-osios Baltijos kelio metinės. Beveik 600 kilometrų ilgio susikibusių žmonių grandinė, 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines, sujungė trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.