Kėdainių krašto seniūnijų šeimininkės prieš prasidedant varžytuvėms.

Šiandien Kėdainių miesto parke vyksta jubiliejinė – dvidešimtoji – Agurkų šventė, į kurią sugužėjo ne tik kraštiečiai, bet ir svečiai iš kitų šalies regionų.

Šventės metu buvo pristatytas Kėdainių rajono seniūnijų kulinarinis paveldas, demonstruojami amatai, o visus susirinkusiuosius džiugino tradiciniai muzikantų pasirodymai.

Visi išalkusieji galėjo paragauti įvairių patiekalų, kuriuos vietoje gamino iš kitų Lietuvos regionų atvykę kulinarinio paveldo meistrai.

Aukštaitijos atstovai šį kartą šventės dalyvius supažindino su šakočio kepimo subtilybėmis, žemaičiai mokė gaminti kastinį, dzukai, kaip jau įprasta, virė tradicinę grybienę, Mažosios Lietuvos atstovai visiems siūlė paragauti ant žarijų iškeptų žiobrių, o suvalkiečiai pasirūpino saldžiosiomis vaišėmis.

Tačiau jubiliejinės šventės metu buvo kur ir akis paganyti. Čia floristas ir dizaineris Modestas Vasiliauskas iš skirtingų vasaros gėrybių – agurkų, svogūnų, burokėlių, morkų – kūrė keturių suknelių suknelių kompoziciją.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius šmaikštavo, kad anksčiau ir pats augino agurkus.

Šventėje apsilankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ne tik džiaugėsi ilgametėmis šios šventės tradicijomis, bet ir prisiminė, kad anksčiau ir jam pačiam teko auginti agurkus.

„Anksčiau sakydavo, kad Kėdainių krašte buvo užauginamas kas antras šalyje suvalgytas agurkas. Man taip pat teko juos auginti“, – prisiminimais dalinosi Kėdainių rajono meras.

 

Daugiau apie jubiliejinę Agurkų šventę skaitykite antradienio laikraštyje „Kėdainių mugė“.

[tribulant_slideshow gallery_id=“290″]

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.