Šiais metais vien Kėdainių rajone elektros pastočių vagys spėjo pridaryti nuostolių už beveik 15,7 tūkst. litų. Pastebima, kad nemąžta ir elektros vartotojų skolininkų augimo tendencijos. Kėdainiečių, skolingų už elektros energiją Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriui (LESTO), skaičius išaugo net ketvirtadaliu. 

Šių metų duomenimis, privatūs klientai LESTO buvo skolingi 370 tūkst. litų, verslo – 96 tūkst. litų.

Šių metų duomenimis, privatūs klientai LESTO buvo skolingi 370 tūkst. litų, verslo – 96 tūkst. litų.

Pasak LESTO atstovo Martyno Burbos, įmonė dėl vagysčių iš transformatorių kasmet patiria tūkstantinius nuostolius. „Šiemet iki rugpjūčio mėnesio Kėdainių rajone užfiksuota 14 vagysčių iš LESTO transformatorinių. Kartu su sugadintais transformatoriais padaryta žala siekia 15,7 tūkst. litų. Pernai tuo pat metu įvykdytos 8 vagystės, o patirta žala siekė beveik 9,5 tūkst. litų“, – išaugusius vagysčių mastus pristatė pašnekovas.
Paskutinieji vagysčių iš transformatorių atvejai fiksuoti pavasarį. Tuomet nukentėjo Volkaičiuose, Aukštuosiuose Kapliuose esančios pastotės, taip pat kenčia ir Pėdžiuose, Būduose, Daukainiuose stovinčios stotys. Iš jų vidutiniškai išleidžiama apie pusantro šimto litrų alyvos.
M. Burba pridūrė, kad įmonė skiria ypatingą dėmesį apsaugoti savo turtą, o norėdama vagis pažaboti įmonė kiek įmanoma taiko moderniausias priemones. „Pavyzdžiui, pradėjome naudoti modifikuotą alyvą, kuri netinkama vidaus degimo varikliui“, – sakė jis.
Iš transformatorinių pastočių pavogtą aušinimo alyvą kai kas vartoja kaip dyzeliną žemės ūkio technikai. Tačiau dėl to patiriami nuostoliai, ko gero, didesni už menamą naudą – mat aušinimo alyva gadina variklius.

Nuostolius apmoka sąžiningi vartotojai
Beveik pusę vagysčių iš transformatorinių pavyksta išsiaiškinti apie tai pranešus gyventojams, todėl pašnekovas ragina visus, pastebėjusius nusikalstamos veikos požymius ar pavojų keliančias situacijas, nelikti abejingais ir nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, LESTO klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555.
„Patirtus nuostolius moka sąžiningi elektros vartotojai, todėl siekiame didinti gyventojų pilietiškumą. Gyventojų pranešimai padeda operatyviai nustatyti pažeidėjus, suremontuoti pažeistus transformatorius, kol jie nespėjo sudegti ir nutraukti elektros energijos tiekimo gyventojams“, – pabrėžė jis.

Skolos – šimtatūkstantinės
Pasak M. Burbos, nemaloniai stebina ir tai, kad mūsų rajone auga nesusimokančių už elektros energiją vartotojų skaičius. Vien nuo šių metų pradžios tokių skolininkų skaičius išaugo 816 asmenų, arba 27,5 procento. Šiuo metu Kėdainių rajone priskaičiuojama beveik 3 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų, turinčių skolų LESTO. Bendra jų skola siekia šimtus tūkstančių litų.
„Liepos mėnesio duomenimis, privatūs klientai buvo skolingi 370 tūkst. litų, verslo – 96 tūkst. litų. Bendros skolos siekia 466 tūkst. litų“, – teigė pašnekovas. Šiuo metu privataus kliento didžiausia skola siekia apie 13 tūkst. litų, verslo – apie 14 tūkst. litų. Kėdainių rajone iš viso yra beveik 30 tūkst. elektros vartotojų.
Bando susitarti
Atsižvelgdama į susidariusią situaciją, LESTO nevengia siųsti pranešimų vartotojams, turintiems vos kelias dešimtis litų skolų. „Pranešimo gali sulaukti klientai, kurie skolingi 30 Lt ir daugiau. Tačiau visada siekiame su klientu susitarti geranoriškai dėl skolos grąžinimo. Bet jei nepavysta to pasiekti, taikomos teisės aktų tvarka numatytos skolų išieškojimo priemonės“, – „Kėdainių mugei“ sakė LESTO atstovas M. Burba.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.