Kėdainių Laisvoji ekonominė zona (LEZ) tampa vis patrauklesnė investuotojams. Šią savaitę mūsų krašte lankėsi investuotojas iš JAV, bendrovės „Steel Span“ prezidentas Arnoldas Davis, kuris rajono vadovams pristatė savo įmonę.

Investuotojų iš JAV delegacija, domėjosi galimybėmis plėtoti verslą Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).

A. Davis vadovaujama bendrovė pramoniniams pastatams – angarams, garažams, sandėliams – gamina metalo modulius. Iš jų vėliau statybos vietoje sparčiai, per trumpiausią laiką sumontuojamas pastatas. Modulius gaminančiame fabrike taikomos aukštosios technologijos, dirba kvalifikuoti specialistai.

Tokią įmonę A. Davis yra įkūręs ir Didžiojoje Britanijoje, tačiau šiai šaliai išstojant iš Europos Sąjungos dėl nežinomų pasekmių čia dirbantiems verslininkams iš užsienio, amerikiečiai ieško naujų investicijų galimybių kitose Europos šalyse.

Lietuva buvo pasirinkta, kaip viena iš tinkamiausių vietų vystyti jų verslui. Taip pat dėl to, kad mūsų šalyje yra reikalingų aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

„Lietuva susidomėta kaip tinkama šalimi investavimo vietos ir darbuotojų kvalifikacijos atžvilgiu. Susitikimo metu radome dar bendrų sąlyčio taškų dėl oraus darbuotojų darbo užmokesčio, jų motyvacijos kėlimo, darbo sąlygų. Tad įspūdžiai patys geriausi, o ateitis parodys, ar rezultatai bus teigiami“, – sakė S. Grinkevičius.

Verslininkas iš JAV nusiteikęs optimistiškai, todėl pirmiausia mūsų šalyje ketina pradėti prekybą moduliais, o vėliau ruošiasi statyti fabriką, kuriam ieškos tinkamos vietos.

„Tikimės, kad pasirinks Kėdainius, kur būtų sukurta dar trys dešimtys naujų darbo vietų. Tai priklausys nuo to, kaip Kėdainių LEZ-o operatoriai su amerikiečiais ras bendrą kalbą“, – sakė rajono vadovas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.