Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI) paskelbus šalies savivaldybių reitingą, paaiškėjo, kad Kėdainių rajonas tarp 54 mažųjų savivaldybių nuo praėjusių metų dar labiau palypėjo į viršų ir šiemet užima jau septintąją vietą. O daugiausiai teigiamų įvertinimų šiame tyrime sulaukė savivaldybės administracija, vienintelė gavusi 100 balų įvertinimą.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi pasiektais rezultatais, bet tuo pat mato, kad dar yra be galo daug galimybių augti.

„Kartu su gyventojais galime tik pasidžiaugti, jo mūsų rajonas tikrai nestovi vietoje ir gana dideliais žingsniais įvairiose srityse žengia į priekį. Septintoji vieta – puikus rezultatas, tačiau noriu pabrėžti, kad jeigu šiame reitinge nuo mažųjų savivaldybių būtų atskirti, pavyzdžiui, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos rajonai, kuriuose gyventojų skaičius pastaraisiais metais ženkliai auga, taip pat specifiniai kurortiniai Palangos, Birštono rajonai, tokiu atveju mūsų rajonas rikiuotųsi antras po Mažeikių rajono“, – teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Tarp administracijų – pirmoji

Sudarant šį reitingą, LLRI vertino šalies savivaldybes pagal įvairius rodiklius: pradedant komunalinių paslaugų kainomis ir investicine aplinka, baigiant – išsamiais savivaldybės administacijos darbo vertinimais. Taigi, kas lėmė, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracija gavo didžiausią galimą įvertinimą iš visų šalies savivaldybių? Savivaldybės administracijos vadovas Ovidijus Kačiulis pabrėžia, kad tam įtakos turėjo kompleksinės priemonės, kurių buvo imtasi pastaraisiais metais gerinant administracijos veiklą.

„Nors mūsų savivaldybės administracijoje, lyginant su kitais miestais bei rajonais, darbuotojų skaičius, tenkantis vienam tūkstančiui gyventojų, yra vienas mažiausių, tačiau šie naujausi reitingai aiškiai rodo, jog sugebame dirbti itin efektyviai. Tai rodo operatyviai išnagrinėjami gyventojų prašymai (99,9 proc. jų buvo išnagrinėti laiku), taip pat matome, kad vis labiau pasiteisina įgyvendinamos administracinės naštos mažinimo priemonės“, – teigia O. Kačiulis.
Tai pat Kėdainių rajono savivaldybės administracija sulaukė labai palankių vertinimų dėl efektyviai ir skaidriai valdomo turto bei biudžeto lėšų, mažo savivaldybei pavaldžių įstaigų bei įmonių skaičiaus.

Visada yra kur augti

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžė, kad gerus rezultatus lėmė efektyvus visos administracijos darbas.

Tačiau naujasis savivaldybių reitingas atskleidė ir daug daugiau Kėdainių rajonui palankių tendencijų. Ypač palankių analitikų vertinimų Kėdainių kraštas sulaukė dėl investicinės aplinkos. 2015 m. vienam gyventojui teko daug tiesioginių užsienio investicijų – 6 573 eurai, kai šalies vidurkis siekia vos 1 127 eurus. Tai net 1165 eurais daugiau nei 2014 m. (labiausiai paaugo iš visų savivaldybių). Vienam gyventojui tenkančių investicijų į ilgalaikį materialųjį turtą kiekis taip pat žymiai padidėjo – 442 eurais. Tai prisidėjo prie gero „Investicijų ir plėtros” srities įvertinimo.

Dar vienas puikus rodiklis, į kurį galėtų lygiuotis ir kitos šalies savivaldybės – tai komunalinės paslaugos ir jų kaina. Pagal šį rodiklį Kėdainių rajonas yra antroje vietoje. „Komunalinių paslaugų“ balą reitinge pakėlė tai, kad 2016 m. net 90 proc. šilumos buvo pagaminta nepriklausomų šilumos gamintojų.

Dar viena gera tendencija, kad Kėdainiuose yra vienas mažiausias ilgalaikių bedarbių skaičius. Lyginant su visais bedarbiais, jų Kėdainių rajone yra 17,3 proc. Kaip, pavyzdžiui, gretimame Panevėžio rajone šis skaičius siekia net 28,8 proc.

„Tikrai turime kuo pasidžiaugti, bet privalome judėti į priekį. Šis reitingas atskleidė ne tik stiprias mūsų rajono puses, bet ir tas, kuriose reikėtų dar gana daug padirbėti. Smarkiai nuo kitų rajonų atsiliekame transporto srityje. Buvo mano siūlymas, kad bendrovę „Kėdbusas“ reikėtų privatizuoti, tačiau šiai idėjai, gaila, nebuvo pritarta. Kitu atveju, neabejoju, šiame reitinge atrodytume dar geriau“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Na

    Dabar visi kritikuojantys rajono valdžią iš pavydo pradės sproginėti kaip pradurti balionai,

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.