Pramoniniame Kėdainių rajone, Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) iškils dar viena gamykla. Čia kuriasi ir 20 mln. eurų į naujos gamyklos statybą investuoja pramoninių ir medicininių dujų bendrovė „AGA“. 2020 m. pradėsianti veikti oro skaidymo gamykla Baltijos rinkai tieks deguonį ir azotą. Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi rekordine investicija ir neabejoja, kad pasaulinės korporacijos atėjimas ženkliai padidins Kėdainių patrauklumą, padės pritraukti dar daugiau investuotojų.

Produkciją tieks visam Baltijos regionui

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad kompanijos „AGA“ sprendimas investuoti mūsų regione – didžiulis pasiekimas.

Į Kėdainių LEZ – didžiausia investicija per visą jos veiklos laikotarpį. Čia kuriasi pramoninių dujų gamybos lyderė, bendrovė „AGA“, priklausanti tarptautinei korporacijai „The Linde Group“.

Skelbiama, jog 20 mln. eurų investicija į azoto bei deguonies gamyklą Kėdainiuose – tai strateginis bendrovės žingsnis, siekiant aktyviai plėsti veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione. Pasak įmonės vadovų, tokį sprendimą lėmė auganti vartotojų paklausa.

„Norime žengti koja kojon su dinamiškai besiplėtojančia Baltijos šalių pramoninių dujų rinka bei didėjančiomis mūsų klientų, kurie veikia pačiuose įvairiausiuose sektoriuose, nuo lazerinio pjovimo iki elektronikos ir maisto gamybos, investicijomis“, – pranešime spaudai cituojamas Baltijos regiono verslo plėtros vadovas Dalius Klyvis.

Gamykloje – moderniausi saugumo standartai

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius džiaugiasi, jog LEZ valdymo bendrovės vadovams pavyko pritraukti rekordinio dydžio, 20 mln. eurų investicijas. Pasak S. Grinkevičiaus, tokios kompanijos, kaip „AGA“ sprendimas įsikurti Kėdainiuose didina viso regiono patrauklumą: ne tik kuria naujas darbo vietas, bet ir generuoja pridėtinę vertę.

„Mane džiugina, jog laisvosios ekonominės zonos veikla pastebimai plečiasi, traukia naujus investuotojus. O 20 mln. eurų, tai iš tiesų didžiausia investicija per visą veiklos laikotarpį. Tikimės gražaus bendradarbiavimo su Kėdainiuose įsikurti nusprendusia bendrove“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Tai jau antroji „AGA“ oro skaidymo gamykla Baltijos šalyse. Išskirtinai aukšto automatizacijos lygio ir naujausius saugumo standartus atitinkančią gamyklą statys „Linde Engineering“, o tai, kad gamyklos vieta numatyta arčiau klientų, ne tik sumažins transportavimo atstumus ir laiką, bet ir žalą aplinkai.

Investuoja pasaulinė korporacija

„Naujoji investicija – mūsų strategijos dalis. Tikime, kad ji padės mums tapti įvairiapusiais pramoninių dujų rinkos lyderiais. Jau daug metų padedame savo klientams gerinti darbo našumą, saugą ir kokybę bei ieškome naujų dujų panaudojimo sričių. „The Linde Group“ ir „AGA“ tiki tvaria Baltijos šalių plėtra, tai ir lėmė šį investicinį sprendimą. Manau, tai puiki žinia visam Baltijos šalių verslo sektoriui“, – teigia Baltijos regiono pardavimo ir rinkodaros vadovė Johanna Ylikoski.

Korporacija „The Linde Group“ pasaulyje lyderiaujanti dujų gamybos ir inžinerinių sprendimų kompanija. Jai priklausančiose įmonėse dirba 63 tūkst. 500 darbuotojų, veikla vyksta daugiau nei 100 pasaulio valstybių.

2014 finansiniais metais korporacijos „The Linde Group“ pardavimai siekė 17,047 milijardo eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.